Startuje předprodej nového hybridního SUV Huawei AITO M5 s dojezdem až 1455 km

AITO
Zdroj: AITO Huawei

Před pár dny představil výrobce elektromobilů AITO s podporou společnosti Huawei novou standardní edici svého SUV AITO M5. Předprodejní cena začíná na 259 800 jüanech (35 800 USD – 776 900 CZK) za model s pohonem zadních kol a 279 800 jüanech (38 500 USD – 835 700 CZK) za model s pohonem všech kol. Oproti současnému modelu M5 byl vylepšen vzhled, interiér a výkonové konfigurace. Očekává se, že dodávky budou zahájeny v srpnu. AITO je společným podnikem společností Huawei a Seres.

Zdroj: AITO

Verze Standard Edition je k dispozici v šesti barvách exteriéru a je vybavena pokročilým asistenčním systémem 2. úrovně, který je podporován 3 radary s milimetrovými vlnami, 12 ultrazvukovými radary a 5 kamerami. Díky tomu umožňuje automatické nouzové brzdění, asistent pro udržování v jízdním pruhu, dálkový parkovací asistent a adaptivní tempomat. AITO rovněž tvrdí, že nový vůz je standardně vybaven systémem Huawei DATS (Dynamic Adaptive Torque System).


HUAWEI DATS

Dynamický adaptivní systém točivého momentu Huawei poskytuje rychlou odezvu na úrovni milisekund a svižnější nastavení točivého momentu. Při setkání s hrbolatou vozovkou účinně snižuje pocit nerovností a otřesů, při průjezdu zatáčkou zlepšuje stabilitu při zatáčení. Díky konstrukci linearizace výkonu dochází k menšímu kolísání výkonu celého vozidla a snižuje se spotřeba energie celého vozu.


AITO
Zdroj: AITO

Co se týče vzhledu, přední část je vybavena skupinou světlometů LED se dvěma čočkami, logo značky AITO v zadní části může být osvětleno a na boku jsou vysouvací kliky dveří. Součinitel odporu vzduchu vozu se snížil z 0,32Cd na 0,29Cd. Vůz jezdí na nových 20palcových dvojitých pětipaprskových kolech s červenými třmeny. Zpětná kamera má nyní navíc samočisticí funkci, která dokáže automaticky odstranit bláto, prach a další nečistoty.

AITO
Zdroj: AITO

V interiéru je použit jednoduchý kokpit s přístrojovou deskou a plovoucí centrální ovládací obrazovkou. S odkazem na současný model M5 má přístrojová deska úhlopříčku 10,25 palce a centrální ovládací panel 15,6 palce. Operačním systémem je samozřejmě Huawei Harmony OS 3.0.

AITO
Zdroj: AITO

Středová konzola je vylepšena o dva držáky na nápoje a dvě bezdrátové nabíjecí podložky pro vaše mobilní zařízení. Zvukový systém pochází od společnosti Huawei Sound.

AITO
Zdroj: AITO

Nenechte si ujít:


Cestující v zadní řadě mají navíc přístup k tabletům, které jsou zavěšeny na opěradlech sedadel v přední řadě. Rozhraní Huawei MagLinkTM umožňuje propojení více zařízení a sdílení obsahu uvnitř vozu. Například rodič sedící v přední řadě může ovládat obsah tabletu, který dítě sleduje na druhém tabletu.

AITO
Zdroj: AITO

Model AITO M5 Standard Edition je postaven na platformě Huawei DriveONE ePowertrain a pohání ho hybridní systém složený z hybridního motoru 1,5 T a elektromotoru. Pohon všech kol poskytuje výkon 365 kW a 675 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 4,4 sekundy. Pohon zadních kol má výkon 200 kW a 360 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 7,1 sekundy. Kapacita akumulátorů je 40 kWh, což umožňuje dojezd 260 km podle CLTC. Komplexní cestovní dojezd CLTC může dosáhnout 1455 km s plnou nádrží a plným nabitím. Spotřeba paliva je pouhých 4,87 l/100 km.

AITO
Zdroj: AITO

Zda se tento čínský výrobce dostane do Evropy není zatím jisté. V případě, že by se tak stalo, tak by to mohlo znamenat opět rozšíření konkurenčního boje mezi společnostmi. Z toho budeme samozřejmě profitovat my jako běžní zákazníci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: carnewschina.com, carnewschina.com (2)

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *