Microsoft začal integrovat umělou inteligenci do svých produktů

Microsoft
Sídlo společnosti Microsoft / Autor fotografie: efes / Zdroj fotografie: Pixabay

Není tajemstvím, že Microsoft investuje do umělé inteligence nemalé částky, a to především do společnosti OpenAI, která stojí za nynějším trendem ChatGPT. Tento technologický gigant oznámil, že začátkem tohoto týdne oznámil zpřístupnění své služby Azure OpenAI Service, která využívá cloud computing od Microsoftu. Ta umožňuje používat různé nástroje umělé inteligence jako právě ChatGPT.

„Díky službě Azure OpenAI, která je nyní veřejně dostupná, může více společností žádat o přístup k nejpokročilejším modelům umělé inteligence na světě,“ uvádí se v oznámení. To umožní integrovat schopnosti umělé inteligence do různých produktů a služeb a zlepšit tak efektivitu a automatizovat své procesy. Spuštění služby Azure OpenAI přichází poté, co Microsoft integroval technologii OpenAI do svých vlastních produktů, jako jsou Excel PowerPoint a Bing. Tento krok potvrzuje velký trend v technologiích zahrnujících současnou generaci technologií AI, přičemž většina společností si je potenciálu AI vědoma.

Již dříve bylo oznámeno, že Microsoft jedná o další investici 10 miliard USD do OpenAI do konce roku 2022, po počáteční investici ve výši 1 miliardy USD v roce 2019. To podtrhuje jeho závazek k umělé inteligenci a partnerství s OpenAI. Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu uvedl, že společnost plánuje brzy komercializovat nástroje umělé inteligence ve svých produktech. Nadella dále řekl, že zaměstnanci mají přijmout nové nástroje umělé inteligence a ne se jich bát. Věří, že umělá inteligence může zlepšit lidskou produktivitu a bude hrát zásadní roli v budoucnosti práce.

Bohužel nedávné propouštění Microsoftu prvních 1000 lidí ovlivnilo i ChatGPT. To se totiž dotklo i interního týmu této aplikace, a tak není jisté, jak rychlý bude vývoj teď. Do konce března by mělo skončit dalších 9000 lidí, tak je otázkou, jak se i tohle dotkne OpenAI.

Nadella přesto předpovídá, že současná generace umělé inteligence povede k velkému posunu v technologickém odvětví. Během úterní diskuse v novinách Wall Street Journal řekl, že nástroje umělé inteligence zvýší lidskou produktivitu, což následně podpoří ekonomický růst a růst mezd.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *