Windows 12: Zde je to, co od něj můžeme očekávat

Windows 12
Sídlo společnosti Microsoft / Autor fotografie: efes / Zdroj fotografie: Pixabay

Přestože Microsoft teprve začíná s vývojem nadcházejícího Windows 12, tak už o něm máme první informace. Projekt se jmenuje Next Valley a je teprve ve fázi plánování. Než se dočkáme prvních výsledků, tak si budeme muset ještě minimálně 2 roky počkat. Prozatím nemáme téměř žádné oficiální informace a to dokonce včetně názvu. V tomto článku budeme nadcházející operační systém nazývat Windows 12, ale není jisté, že takový název ponese.

Dynamičtější uživatelské rozhraní je jednou z funkcí, kterou bychom chtěli vidět v nadcházející verzi systému Windows. Tím myslíme, že bychom rádi viděli systém, který by efektivněji vyhovoval určitému hardwaru. Jednoduchý design Windows 11 je vynikající při použití na stolním počítači nebo notebooku (s myší a klávesnicí). Ale tablety a zařízení 2v1, jež jsou dotyková, nestojí s novým systémem za moc.

Windows byl vždy univerzální systém navržený tak, aby fungoval s různými hardwarovými nastaveními, kterých je plno. Větší schopnost přizpůsobit se ještě lépe hardwaru by byla něco, co by bylo neuvěřitelně zajímavé vidět s jeho novou verzí.


Nenechte si ujít:


V tuto chvíli můžeme ocenit snahu Microsoftu udělat z Windows 11 pokročilejší operační systém než dřívější verze. Lidé srovnávají Windows 11 s macOS z hlediska použitelnosti a designu rozhraní, jak jsme v několika videích mohli vidět. Interakce mezi iPhonem a Macem je pro uživatele Applu velkou radostí. Obě platformy se dobře integrují. Bohužel pro uživatele Windows má macOS v některých oblastech stále náskok. A to především ve spolupráci s jinými zařízeními.

Microsoft již zahájil podobnou snahu přidáním podpory pro platformu Android, ale stále mu zbývá vyřešit řadu vážných problémů, jako je nemožnost přístupu do oznamovacího centra mobilního zařízení ze systémové lišty Windows nebo požadavek na instalaci další aplikace pro přístup ke smartphonu přímo z operačního systému. Lepší integrace operačních systémů ve Windows 12 může být významným pokrokem ve vývoji systému.

Sice žádné další informace nemáme, ale mnoho nám napověděli testy nových funkcí Windows, které je každou aktualizací bližší nadcházejícího systému od Windows.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *