Mobilní telefony Honor s Magic UI 6.0 podporují bezklíčový přístup k autům

Huawei Jetour X-1 / Zdroj fotografie: Huawei

Téměř před rokem Google oznámil, že spolupracuje s BMW a dalšími významnými výrobci automobilů na vývoji digitálního klíče, který umožní majitelům automobilů zamknout, odemknout a nastartovat vozidlo ze svého Android smartphonu. V té době oznámení společnosti Google způsobilo značný rozruch na internetu. Ale pouze vybraní uživatelé pochopili, že jakmile bude tato funkce k dispozici prostřednictvím systému Android 12, mnoho výrobců smartphonů provede úpravy a použije tuto funkci, aby předběhli své konkurenty. Například společnost Honor Mobile včera oficiálně oznámila, že dosáhla propojovací spolupráce s Lili Auto.

Ovládání vozu pomocí Magic UI 6.0

Jak uvádí Honor Mobile, majitel vozu může nyní používat mobilní telefon s Magic UI 6.0, jako je například řada Honor Magic4 a Honor 50 k dosažení bezklíčkového odemykání. Když přiblížíte svůj mobilní telefon k vozidlu, můžete zatažením za kliku dveří jej automaticky odemknout. Navíc můžete sešlápnutím brzdového pedálu automaticky nastartovat. A samozřejmě, když se vzdálíte, dveře se zamknou. Váš mobilní telefonu bude tedy plně zastupovat funkci klasického klíčku od auta.

Mobilní telefony Honor umí realizovat i dálkovou kontrolu auta. Můžete tak na dálku sledovat stav vozidla, otevřít okno, zapnout klimatizaci atd.

V tuto chvíli existuje pouze jen výrobce Lili Auto, které tuto funkci podporuje. Oficiální uvedení nových modelů se však plánuje na pekingský autosalon. Nový vůz bude představen jako velké SUV s cenovým rozpětím 450 000–500 000 juanů (70 685 – 78 538 USD).

Zdroj fotografie: Honor

Pokud jde o mobilní telefony Honor, které tuto funkci podporují, řekli jsme si, že by měly používat Magic UI 6.0. Na této verzi softwaru společnosti běží některé modely a další postupně přibývají. Mezi nimi můžeme zmínit řadu Honor Magic4, řadu Magic3, řadu Honor 50 atd. Mnoho dalších modelů ale v blízké budoucnosti dostane vlastní aktualizace na Magic UI 6.0. Uvedlo zastoupení společnosti Honor.

Tuto funkci nepodporují pouze mobilní telefony Honor

Digitální klíč představený společností Google je jedním z vrcholů, které nám přicházejí z Androidu 12. Prvními modely, které tuto funkci získaly, byly některé telefony Pixel a Samsung Galaxy. Využívá tzv. Ultra-Wideband (UWB) technologii. Je to zvláštní forma rádiového přenosu. Díky tomu je snímač schopen sdělit směr signálu. Anténa v telefonu tedy dokáže lokalizovat a identifikovat objekty vybavené UWB vysílači. Umožňuje uživatelům systému Android 12 zamykat a odemykat své vozidlo, aniž by museli vyndat telefon.

Android však není jedinou platformou, která nabízí bezklíčový přístup k autům. V roce 2020 umožnil Apple uživatelům přidat si digitální klíč od auta na svůj iPhone nebo Apple Watch.

O dostupnosti této funkce v Evropě prozatím nejsou dostupné žádné konkrétní informace. Bude zajímavé sledovat, kdy případně Honor s touto novinkou přijde na náš trh. Láká vás tato nová technologie, která vám zase o něco ulehčí život?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *