Může Honor prorazit na trzích po celém světě?

Honor Watch GS 3 / Zdroj fotografie: Honor

Asi každý zná příběh společnosti Huawei, kdy se v roce 2019 dostala na seznam nepohodlných společností pro USA. Huawei dostal zákaz využívat jakýkoli software či hardware s původem v USA. Takže žádné Google služby ani čipové sady od společnosti TSMC. Tyto sankce dokonce přiměly čínského technologického giganta prodat dceřinou společnost Honor. Ta se ocitla ve vlastnictví velkého konsorcia v rámci Číny. Nutno poznamenat, že obě společnosti na tom vydělali, jelikož Huawei si přišel na pořádný balík peněz a Honoru se začíná docela dařit. Huawei od té doby spíše upadá, a pouze inovuje v domnění, že mu to pomůže, čemuž věřím. Nicméně, ve zkratce – Huawei už není tím, čím dříve a už zjevně ani nebude, a to minimálně na globálním trhu. Úkol Honoru je víceméně jasný, a sice, že musí převzít otěže po Huawei tam, kde Huawei upadl.

Podle posledních výsledků analytické společnosti Canalys prudce klesly dodávky smartphonů v Číně o dvouciferné číslo. Konkrétní čtvrtletní pokles činí 13 %. To je přímo až alarmující, jelikož je to nejhorší výsledek za posledních osm čtvrtletí. Tyto výsledky se rovnají těm zpoza roku 2020. Nyní se epidemie do Číny vrátila a vlastně jde o takové Déjà vu.

Když mluvíme o takovém poklesu, tak vás nejspíše napadlo, že Honor si vede stejně blbě, ale opak je pravdou. Honor a Apple, to jsou dvě jediné společnosti, které nyní prosperují na čínském trhu. Bývalá dceřiná společnost od Huawei dosáhla 200% růstu, což je ohromný a nečekaný výsledek. Pomalu a jistě se stává nejoblíbenější značkou v Číně. Můžeme tedy konstatovat, že si Honor vede podobně jako mnohem zkušenější Apple.

Honoru se skvěle povedlo vyplnit díru po Huawei, a to se vším všudy. Jeho dodávky se kvartálně zvýšily o 6 %. Je zcela patrné, že si dal Honor opravdu velkou práci s tím, aby byl úspěšným. Pořád jej ale nemůžeme porovnávat s Huawei, protože Huawei dosahoval mnohem lepších výsledků, kdy v dodávkách smartphonů vedl o 15 až 25 milionů kusů. V případě Honoru zaostává třetí Oppo pouze o 200 000 kusů.

Takže po tady tom všem, je tedy možné, aby Honor spolehlivě nahradil Huawei? Na to vám teď jen těžko odpovím, jelikož nejde jen o Honor samotný, ale i o jeho propagaci apod. V nedávné době jsem se setkal se strašně moc lidmi, kteří nevěděli o tom, že má Honor Google služby zpět, což dotyčné odradilo od koupi. Na propagaci by měl zapracovat v mých očích úplně nejvíc. Dále by určitě nebylo od věci, kdyby své nové produkty představoval na globálním trhu dříve, než o několik měsíců později, což je jeho nynější trend.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *