Myslíte si, že vaše sledování YouTube je soukromé? Úřady nařídily společnosti Google, aby odhalila totožnost diváků

YouTube
Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud vám záleží na soukromí vašich osobních údajů, můžete rovnou zahodit svůj smartphone a další zařízení a přestěhovat se na chatu v lese. Žádné skutečné soukromí už neexistuje. Protože velké datové společnosti jako Google o nás vědí skutečně všechno. Dokonce i to, co vlastníme, co děláme, dokonce i to, co bychom mohli dělat v budoucnu.

Je uklidňující si myslet, že tyto věci s nikým nesdílejí, včetně vlády, pokud k tomu nemají dobrý důvod, že? No, zamyslete se znovu. Ukázalo se, že americká vláda může společnosti Google nařídit, aby jí poskytla všechny vaše informace jen proto, že jste se dívali na video na YouTube. Zde jsou podrobnosti, které vás nepotěší

Přistiženi při sledování: Úřady se zaměřují na diváky YouTube

Podle posledních zpráv americká vláda nedávno požádala společnost Google, aby poskytla osobní údaje o některých svých uživatelích. Po přečtení této zprávy si možná myslíte, že tito uživatelé jsou zapleteni do trestné činnosti. S jistotou to však nelze říci, protože úřady neznaly konkrétní osoby, na které se zaměřily.

Místo toho chtěli získat osobní údaje všech, kteří sledovali určitá videa zveřejněná mezi 1. a 8. lednem 2023. Tyto informace zahrnují jména, adresy, telefonní čísla, informace o tom, co uživatelé na Googlu dělali, a dokonce i jejich IP adresy. Důvodem celého tohoto zmatku je chycení někoho, kdo je online a má uživatelské jméno „elonmuskwhm“.

Tato osoba je hledána pro praní špinavých peněz a provozování nelegálního obchodu s peněžními prostředky. Aby ho úřady našly, nechaly tajné agenty rozesílat prostřednictvím YouTube návody na mapování pomocí dronů a softwaru pro rozšířenou realitu. Možná si říkáte, že to je pro dopadení zločinců normální. Jenže videa byla veřejná a například jedno z nich zhlédlo přes 30 000 lidí.

To znamená, že prostřednictvím těchto videí, která byla přístupná komukoli, včetně vás, byly odhaleny údaje potenciálně desítek tisíc uživatelů. Tato taktika vyvolává otázky ohledně rovnováhy mezi vyšetřováním online a soukromím uživatelů. Společnost Google bohužel musela tyto údaje zveřejnit. Právě proto, pokud vám na soukromí osobních údajů záleží, nezbývá než žít v chatrči hluboko v lese.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sg.finance.yahoo.com, iranpress.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *