Apple jako handicap? Uživatelé iPhonů si připlatí za ověřovací znaménko u jejich jména až 4 dolary

Apple
Autor snímku: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Plán Elona Muska získat peníze od uživatelů Twitteru po výpadcích pokračuje na plné obrátky. Společnost bude uživatelům účtovat 7 dolarů měsíčně za Twitter Blue a na oplátku získají výhody, jako jsou ověřovací odznaky a méně reklam. Teď to však vypadá tak, že uživatelé iPhonů si za stejné podmínky připlatí 4 dolary.

Podle nejnovějších zpráv si Twitter plánuje účtovat 11 dolarů měsíčně za své předplatné Twitter Blue na smartphonech iPhone, což má kompenzovat 30procentní daň, kterou si App Store bere z nákupů v aplikaci. Předplatné na webu bude za cenu 7 USD měsíčně. To by mohlo Twitteru pomoci k tomu, aby jej lidé používali přes web a nikoli aplikaci v App Store.

Bez dalších informací však nemůžeme nic říci s jistotou. Pro uživatelé iPhonu to není poprvé, co má vyšší cenu. Je důležité zmínit, že společnosti jako Spotify v minulosti účtovaly vyšší ceny v App Storu a nebylo to vždy jen kvůli spotřební dani v App Store. Je možné, že někteří zákazníci nebudou chápat, proč se ceny v aplikaci a na webu budou lišit. Apple nemá ani žádné problémy s tím, že si bude Twitter účtovat více peněz v jeho aplikaci než na webu.


Nenechte si ujít:


Neshoda začala, když generální ředitel Tesly Elon Musk kritizoval poplatky od App Store a tvrdil, že Apple vyhrožoval odebráním Twitteru ze svého App Store. Musk však po setkání s generálním ředitelem Applu Timem Cookem své prohlášení stáhl. Elon Musk a Tim Cook se setkali v Apple Parku a podle Muska spolu vedli dobrý rozhovor o nedorozumění ohledně potenciálního odstranění Twitteru z App Store.

Dnes Twitter plánuje opětovně spustit funkci Twitter Blue, která byla pozastavena poté, co uživatelé vytvořili fake profil slavné osobnosti, zaplatili 8 USD a pak se za ni vydávali. Očekáváme, že přijde s ještě dalšími funkcemi, které pomůžou zlepšit zážitek na platformě.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *