Na světě je první Android telefon, který získal Apple Lightning konektor

Apple Lightning / Zdroj fotografie: Apple

Muž, který dříve vytvořil první Apple iPhone s nabíjecím konektorem USB-C, se nyní vrací na scénu. V současnosti si přichystal zcela opačný projekt. Rozhodl se vyrobit první Android telefon, který lze nabíjet pomocí Lightning konektoru. Smartphone, který je k této úpravě použit, je Samsung Galaxy A51. S tímto portem se smartphone samozřejmě nabíjí, ale lze jej použít i pro předávání dat.

Je to několik měsíců, kdy jsme sledovali bláznivý projekt studenta strojírenské školy, který předvedl zajímavý technologický počin. Dokázal vytvořit první iPhone s portem USB Type-C. Říkalo se, že je to nesplněný sen některých uživatelů iPhonu, přestat se trápit s Lightning konektorem.

Model iPhonu, který byl použit k umístění tohoto portu USB Type-C, byl iPhone X. Prodej tohoto upraveného iPhonu vyvolal značný rozruch, protože nabídky na aukčním portále přesáhly 100 000 dolarů. Je to skvělý komerční úspěch, který by měl společnosti Apple dobře naznačit očekávání spotřebitelů vůči tomuto portu. S touto úpravou samozřejmě byla spojena určitá omezení, iPhone není v budoucnu možné nijak aktualizovat, případně obnovovat ani mazat.

Zdroj: YouTube / Autor videa: Kenny Pi (se souhlasem)

Apple nebude nadšen

Nyní je to pouze pár dní, kdy se autor upraveného iPhonu vrací s opačným projektem. Konkrétně přizpůsobením Lightning portu z iPhonu na smartphone se systémem Android. Jako pokusný králík si proto vybral Galaxy A51. Ve velmi krátkém videu, které najdete v tomto článku, vysvětluje, že tato úprava, která se zdá docela jednoduchá, byla mnohem složitější, než se čekalo. V budoucím videu vysvětlí celý technický postup k dosažení tohoto výsledku.

V samotné upoutávce však potvrdil, že upravený Galaxy A51 zůstává plně funkční. Jeho Lightning port slouží jak k nabíjení, tak k přeposílání dat oběma směry. Toto celé samozřejmě zní jako aprílový vtip. Autor tohoto projektu ale potvrzuje, že ne, i když tvrdí, že se chtěl především bavit. A to i v případě, že je to zbytečné a port Lightning je mnohem méně účinný než port USB typu C.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Exploring the Simulation (Kenny Pi)

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *