Starověká „selfie s umělou inteligencí“ odhalují, jak mohly vypadat snímky Ježíše a dalších historických postav

Umělá inteligence
Autor: Gordon Johnson / Zdroj: Pixabay

Umělá inteligence zažívá zlatý věk. Proto není divu, že se našel někdo, kdo použil umělou inteligenci k něčemu nepředstavitelnému. Třiapadesátiletý Duncan Thomsen nám ukázal, jak by vypadali slavné historické osobnosti, kdyby si mohly pořizovat selfie. Díky umělé inteligenci vytvořil fotografie z bitvy u Waterloo, Kleopatřina dvora a Poslední večeře.

Udělal také snímky, které „pořídili“ Jindřich VIII., královna Alžběta I. a vojáci u Agincourtu. Duncan, filmový střihač na volné noze z Brightonu, je přesvědčen, že je prvním člověkem, který k tomuto účelu použil umělou inteligenci a říká, že výsledky jsou „k popukání“.

Uvedl: „Umělá inteligence je špičková technologie. Strávil jsem měsíc vymýšlením vzorce výzev, jazyka a fotografických prvků, abych fotografiím dodal tento „selfie“ efekt. „Výsledky jsou k popukání a každý, komu jsem svou práci předal, nemůže uvěřit, jak reálně fotky vypadají.



„Ztvárnil jsem Kleopatru, královnu Alžbětu I., Jindřicha VIII., Ježíše a mnoho dalších.“ Umělá inteligence reaguje na výzvy a příkazy zadané uživatelem a vytváří obrázky na základě odkazů na miliardy obrázků online. Duncan používá software Midjourney prostřednictvím aplikace Discord k vytváření vlastních fotografických historických selfie. Podle něj může jít o zdlouhavý programovací proces, protože umělá inteligence vyžaduje, aby jí uživatelé přesně řekli, co má udělat, a vyžaduje „absolutní popis“.

Duncan dodal, že se domnívá, že by se jeho technika mohla používat při výuce dějepisu ve školách. Dále uvedl: „Tato technologie by mohla být ve školách použita jako nový způsob výuky a zapojení dětí do světových dějin, je to jako cestování v čase bez stroje času. „Můžete požádat umělou inteligenci, aby byla historicky přesná, a pak může odkazovat na cokoli, kdekoli a kdekoli, v tom je její krása.

„Díky své každodenní práci jsem získal cit pro obraz a měl jsem to štěstí, že jsem pracoval s několika opravdu skvělými lidmi. „Umožnilo mi to křížově odkazovat na vše, na čem jsem pracoval, a zkoumat svou představivost bez omezení, a tohle je výsledek!“

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *