Studie: Je snazší na používání Android nebo iOS?

Android iOS
Autor: Pasi Mämmelä / Zdroj: Pixabay

Mezi uživateli s Androidem a iOS probíhají neustálé rozpory. Nyní vyšla studie, která by nám takové rozpory mohla pomoct vyřešit. Přišla s ní společnost GreenSmartphones, která se zabývá ekologií a smartphony na britském trhu. Výsledky studie nepotěší uživatele s nakousnutým jablkem na zádech smartphonu, jelikož iOS dopadl mnohem hůře než Android.

Dle výsledků se dá brát Android jako intuitivnější operační systém. GreenSmartphones analyzovala data vyhledávačů, ve kterých se uživatelé obou operačních systémů ptali na základní operace, které nedokázali udělat sami. Mezi ně patří např. nahrávání obrazovky nebo sdílení polohy.

Nová zjištění ukázala, že pomoc se základní funkcí uživatele iPhonu hledali 358 000krát za měsíc, což je extrémní číslo v porovnání s Androidem, u kterého pomoc uživatelé hledali pouze 226 000krát. Největší rozdíl byl zejména u vyhledávání s tím, jak udělat tovární nastavení zařízení. Konkrétně tohle uživatelé iPhonu hledali 6x více než uživatelé Androidu. Dohromady se průzkum věnoval 12 kategoriím s tím, že Android zvítězil hned v 10 z nich. Zelený panáček, jak se Androidu říká, zaostal pouze v pořizování snímků obrazovky a skenování QR kódů, kde se ukázal být iOS jako intuitivnějším.

Celý výzkum byl založen na analýze objemu vyhledávání Google ve Spojených státech, ve kterých je základna Anroidu a iOS na velmi podobné úrovni. Data se sbírala z posledních 12 měsíců a pro zachování srovnatelnosti měly oba operační systémy stejný formát klíčových slov.

Je až s podivem, jak nerovně si oba systémy vedly v rámci pořizování snímků obrazovky a nahrávání obrazovky. Zatímco iOS přejel Android v první zmíněné kategorii, tak v té druhé zase kraloval zelený panáček. To se dá vysvětlit poměrně lehce, jelikož mnoho uživatelů ví, že se na nahrávání obrazovky uživatelé Androidu dostanou přes stavový řádek. To u iPhonu neplatí, jelikož má složitější systém. Bohužel screenshoty se u každého výrobce Android telefonů dělají různými způsoby, a tak není divu, že samotní uživatelé někdy neví, jak na to. Univerzální způsob pro tohle je opět stavový řádek, přes který si snímky obrazovky můžete pořídit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, greensmartphones.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *