Nejlepší z nejlepších! Nová vlajková loď od Samsungu ukořistila první místo v žebříčku DxOMark

DxOMark
Zdroj: Samsung

DxOMark je známá platforma, na které výrobci telefonů nechávají testovat své telefony. Platforma konkrétně testuje kvalitu displeje, fotoaparáty či audio. Vždy záleží na tom, co si daný výrobce zaplatí, aby mu bylo otestováno.

Samsungy se pravidelně umisťují na nejvyšších příčkách v rámci displeje a ani tentokrát tomu není jinak. Samsung Galaxy S24 Ultra totiž dosáhl lepšího výsledku než Pixel 8 Pro a iPhone 15 Pro Max a díky tomu ukořistil první pozici v žebříčku. Vlajková loď od Samsungu má pochopitelně ještě lepší obrazovku než loňský model a o jeden bod porazil vlajku od Googlu. Zástupci platformy uvádí, že posuzují výsledky objektivně v kontrolovaných laboratorních podmínkách a těch reálných.

Nový Samsung je na první pozici se 155 body, zatímco mu na záda dýchá Pixel 8 a Pixel 8 Pro. iPhone 15 Pro Max je až na sedmém místě s propastnou šestibodovou ztrátou. Loňský S23 Ultra je až na 12. pozici, což vypovídá o tom, jak se Samsung o ten rok daleko posunul v rámci displeje.

Podle DxOMark nová vlajka nabízí dobrou čitelnost na slunci díky svítivosti 2600 nitů. V tomto směru získala 161 bodů, a umístila se o pouhý bod za Pixelem 8 Pro. Obrazovka disponuje nejnovějším Corning Gorilla Armor, které snižuje odrazy až o 75 procent. Na přímém slunci uživatel nemusí hledat stín nebo displej zakrývat rukou, jelikož i tak bude vše příjemně čitelné. Ve výsledcích testování benchmarku byl však jas v různých podmínkách nekonzistentní. V noci byl příliš vysoký, zatímco uvnitř pokoje příliš nízký. Jas byl také nadměrně vysoký při sledování videa se slabým osvětlením. Zařízení prý poskytuje přesné barevné podání a zvládá nesoulad snímkové frekvence.

Během hraní her S24 Ultra trpěl občas na nechtěné dotyky. Samsung opět potvrdil, že s displeji to umí a téměř nikdo mu nemůže konkurovat. Nyní je otázkou, jak si povede Honor, který by mohl jihokorejského giganta pěkně vyděsit.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, dxomark.com

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *