Samsung Galaxy S24 Ultra poráží iPhone 15 Pro Max v extrémním testu na výdrž baterie

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S24 Ultra je nejnovější vlajková loď společnosti v nejvyšší třídě. Jako nástupce modelu S23 Ultra přináší nový telefon řadu vylepšení. Nejvýraznější vylepšení se sice týká hrubého výkonu díky Snapdragonu 8 Gen 3, ale je zde i mnoho dalších vylepšení.

Například výdrž baterie Samsung Galaxy S24 Ultra se dočkala značného zvýšení. Na papíře má nový telefon stejnou kapacitu baterie jako předchůdce. Samsung však provedl několik dobrých optimalizací softwaru. V kombinaci s úspornějším hardwarem se jedná o telefon, který můžete denně drtit bez obav o stav vaší baterie.

Ve skutečnosti je výkon baterie Galaxy S24 Ultra lepší než u iPhonu 15 Pro Max. Výdrží baterie zařízení předčí i Pixel 8 Pro.

Zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S24 Ultra představuje velký skok oproti konkurenci a svému předchůdci

Pojďme se podívat na podrobnosti. Jak již bylo zmíněno, S24 Ultra má stejnou kapacitu baterie jako S23 Ultra. Je vybaven článkem s kapacitou 5000 mAh. Při extrémním testu baterie (video přiložené níže) vydržel zbrusu nový smartphone téměř 11 hodin. Pro srovnání, předchůdce vydržel 8 hodin a 10 minut.

Ale to není to nejzajímavější. Galaxy S24 Ultra překonal iPhone 15 Pro Max, který vydržel 10 hodin a 20 minut. Samozřejmě nelze opomenout fakt, že vlajková loď společnosti Apple má baterii o kapacitě 4422 mAh, což je méně než u vlajkové lodi společnosti Samsung.

Pixel 8 Pro naopak vydržel 10 hodin. Jeho kapacita baterie je 5050 mAh, což je více než u Galaxy S24 Ultra. Velká baterie však vlajkové lodi Googlu neprospěla, protože účinnost Tensoru G3 se nevyrovná Snapdragonu 8 Gen 3 uvnitř vlajkové lodi Samsungu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: notebookcheck.net, youtube.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *