Nejnovější únik dat společnosti Samsung prozradil data o jeho zákaznících

Samsung
Autor: SCREEN POST / Zdroj: Pexels

V technologickém světě běžně unikají data mnoha společnostem. Nevyhne se to skoro nikomu, včetně Facebooku či X. Proto už není v dnešní době překvapením, když se to nějaké společnosti stane. Je také běžnou praktikou, že hackeři získají data nějaké společnosti a pak ji vydírají.

Tentokrát Samsung odhalil nový únik dat svých zákazníků ve Spojeném království. Společnost uvádí, že se narušení dat týkalo zákazníků, kteří provedli nákup v internetovém obchodě od Samsungu. A to v období mezi 1. červencem 2019 a 30. červnem 2020.

Jeden z uživatelů sociální sítě X uvedl, že narušení bylo objeveno 13. listopadu. Jednalo se o výsledek hackerského zneužití zranitelnosti v aplikaci třetí strany používané Samsungem. Uniklá data mohou zahrnovat jména uživatelů, telefonní čísla a emailové adresy. Jihokorejská společnost zdůraznila, že únik neměl vliv na heslo uživatele či jeho finanční informace, jako jsou údaje o kartě.

Samsung podstoupil kroky k vyřešení celého incidentu s tím, že jej nahlásil úřadu britského komisaře vyšetřujícího úniky informací. Jedná se už o třetí únik dat společnosti za poslední dva roky. To na jednu z nejoblíbenějších společností vyrábějící telefony nevrhá moc dobré světlo.

V červenci 2022 hackeři získali přístup ke jménům, kontaktům, demografickým informacím, datům narození a registračním údajům zákazníků Samsungu a ukradli je. V březnu téhož roku jihokorejského giganta vydírala skupina hackerů Lapsus$. Ta nakonec ukradla několik důvěrných informací, včetně zdrojového kódu smartphonů Galaxy.

Úniky dat vždy představují pro uživatele určité riziko. Mnohdy se jeho data můžou dostat až na černý trh, kde se s daty uživatelů obchoduje a ani o tom nemusí vědět. S tímto problémem každému pomůže webhaveibeenpwned.com, na kterém stačí zadat pouze emailovou adresu a uživatel hned jeho uvidí, jestli se jeho data někdy stala obětí útoku. Z mé zkušenosti vím, že většina uživatelů někdy nějaké krádeži čelila.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, bleepingcomputer.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *