Samsung jde proti Applu. Jeho smartphony budou nabízet 7 let velkých aktualizací

Samsung
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

V posledních letech se výrobci smartphonů poměrně hodně zaměřují na počet let aktualizací. V minulosti bylo pravidlem, že v podstatě každá společnost nabízela pouze dva roky velkých aktualizací svých nejlepších smartphonů. Výrobci hodně zaostávali za Applem, který vždy nabízel 5 let podpory, ale nyní se začínají karty obracet.

Průkopníkem se stal v minulosti Samsung, a to když ohlásil 3 roky podpory velkých aktualizací. Ostatní výrobci na sebe nenechali s reakcí dlouho čekat a přidali se k němu. Nicméně, nyní je jasným lídrem Google, který všechny překvapil tím, že se rozhodl přislíbit 7 let velkých aktualizací pro řadu Pixel 8. Kvůli tomuhle zvažuje také Samsung prodloužení svých aktualizací na několik let. Konkrétním cílem Samsungu je to, aby jeho zařízení podporovala 7 let velkých aktualizací. No a Xiaomi se k těmto velkým hráčům chce rovněž přidat.

V současné době Samsung s Xiaomi podporují shodně pět let velkých aktualizací a z toho čtyři roky systému Android. Jihokorejská společnost má svůj operační systém One UI, zatímco ta čínská zase MIUI. Oznámení od Googlu otřáslo trhem se smartphony a vyzvalo ostatní výrobce, aby se k němu přidali a překonali sami sebe. Ještě před pár lety neměl Apple v tomto směru žádnou konkurenci, ale nyní jej ostatní výrobci dohání či dokonce předhání. Samsung svým jednáním jen potvrzuje to, že závazek vůči svým zákazníkům myslí naprosto vážně.

Samsung na třetím místě, nejhůře si vede Sony

Nejnovější informace pocházejí od hlavního inženýra a programového manažera bezpečnostního týmu Shin-Chul Baika. Ten všechny podrobnosti odhalil na konferenci Samsung Developers 2023 v americkém San Franciscu. V současné době nabízí nejdelší podporu Google se sedmi lety. Následují jej Apple se šestiletou podporu a Fairphone s pětiletou podporou. Čtyři roky velkých aktualizací nabízí shodně Samsung, OnePlus, Huawei a Xiaomi. Motorola s Nothing Phone mají jistých tři roky podpory a pouhé dva roky podpory velkých aktualizací nabízí Sony.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, 4gnews.pt

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *