Není se čeho bát. Huawei zachová podporu Android aplikací pro globální uživatele

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Čínský gigant, Huawei, nedávno představil svou novou verzi HarmonyOS. Ta signalizuje jasný posun čínské společnosti vpřed vyloučením podpory APK souborů. Což jsou soubory typické pouze pro operační systém Android. Poprvé s novými informacemi přišel generální ředitel Richard Yu. Vyděsil tím mnohé majitele zařízení Huawei po celém světě, avšak ti se ničeho nemusí obávat.

Huawei totiž vydal oficiální oznámení, ve kterém uvádí, že se nový operační systém nedostane na globální jednotky. Místo toho budou mít tyto telefony či tablety i nadále systém EMUI. Jedná se o obdobu čínského HarmonyOS s malými rozdíly. Ovšem co mají oba systémy společné, tak fakt, že ani jeden není provozuschopný aplikací od Googlu, včetně Google Play nebo Google fotek.

China Mobile, jeden z důležitých hráčů telekomunikačního průmyslu v Číně, zdůrazňuje, že je Huawei odhodlaný ke zlepšení podpory globálních vývojářů. Navzdory všem problémům si čínský gigant vybudoval rozsáhlou komunitu vývojářů aplikací zaměřených na zajištění bezproblémového chodu aplikací. A to především pro aplikace stažených z obchodů třetích stran.

Huawei má jasné plány

Je dobré, že se čínská společnost snaží dodržet slib vůči svým mezinárodním zákazníkům. I nadále si plánuje zanechat svou značku Emotion UI (EMUI) pro zařízení mimo Čínu. Až budou globální uživatelů připravení na HarmonyOS, tak se dá předpokládat, že se rozšíří i mimo Čínu. Avšak do té doby je pořád značně omezený, a to především tím, že není pořádně vyvinutý. V Číně bylo EMUI bez Google aplikací i před příchodem HarmonyOS, takže tam byl přechod značně snazší.

Huawei opustil Android kvůli americkým sankcím. Jednoduše už nebylo pro něj výhodné ho mít, takže sice jsou nové systémy ještě z části na něm postaveny, ale v nastavení je už nenajdete. Pro mnoho lidí by mohl být nový operační systém také překážkou, ačkoli je to vyzyvatel iOS, Androidu a HyperOS. Poslední zmíněný operační systém pochází od Xiaomi a je starý teprve pár týdnů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *