Huawei chce sesadit z trůnu krále skládacích telefonů

Huawei
Zdroj: Samsung

Trh se skládacími telefony začíná být stále větší a zajímavější. Postupně se na něj přidávají další a další výrobci, a tak už na něm můžeme nalézt třeba i telekomunikační společnost z Číny ZTE.

Vůbec první společností, která představila skládací telefon, byla Samsung s jeho modelem Fold, který se zavíral jako knížka. Od té doby unikla už dlouhá doba, a tak není překvapivé, že nyní jihokorejský gigant čelí velké konkurence v čele s Huawei, který jej může sesadit z pomyslného trůnu. Konkurence se ještě zvýší v roce 2026, kdy má Apple v plánu představit vůbec svůj první skládací iPhone.

Nejnovější zpráva od DSCC ukazuje působivý růst o 33 % v dodávkách skládacích zařízení v posledním čtvrtletí minulého roku. Konkrétně dodávky dosáhly 4,2 milionů dodaných kusů. Řada Z Fold 5 a Z Flip 5 se Samsungu zjevně nepovedla tak, jak chtěl, což se následně promítlo do prodejů. Ty byly pochopitelně nejvyšší ve čtvrtletí, ve kterém byly představeny. Ovšem pak následoval strmý pád, který bude pokračovat i další čtvrtletí a tím se Samsung až nebezpečně blízko přiblíží k Huawei. Dokonce se může stát, že čínský gigant vystřídá Samsung na prvním místě, a to díky tomu, že nedávno představil svoje v pořadí už třetí skládací véčko.

Klopýtnutí Samsungu ukazuje na to, že nikdo nemá svou pozici na trhu se skládacími telefony jistou. Celou hru by mohly zvrátit chystané modely Z Fold 6 a Z Flip 6, ale ty dorazí na trh nejdříve až v létě s tím, že do té doby se toho ještě může hodně změnit. Čínští výrobci na rozdíl od Samsungu vsází na širší škálu produktů, než aby své uživatele omezovaly jen na dva modely. Vybrat si ze dvou skládaček může být pro mnohé těžké. V tuto chvíli zůstává otázkou, jak si Samsung poradí, ale situace pro něj nevypadá vůbec dobře.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, sammobile.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *