Netflix v rozpacích. Ztrácí mnohem více uživatelů, než očekával

Netflix
Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Ani byste nepoznali, že Netflix přišel poslední dobou o mnoho uživatelů. Společnost strká hlavu do písku a nedává to na sobě vůbec znát, vlastně to vypadá, že se Netflixu daří dobře, ale není to tak. Nyní, v červenci, se již počet uživatelů, kteří neobnovily své předplatné, rozrostl na několik milionů. Částečně ho zachraňuje pouze to, že nyní vydal dvě nové série jeho oblíbených seriálů.

Na jedné straně máme Ozark s druhou polovinou jeho čtvrté a poslední sezóny. A na té druhé je především Stranger Things 4, který by se mohlo stát největším hitem v historii Netflixu. Série by určitě měla sesadit z trůnu Squid Game a stát se nejsledovanější sérií všech dob na této americké platformě. Navzdory těmto nedávným úspěchům bude Netflix nadále ztrácet předplatitele. A streamovací platforma jich dokonce ztratí mnohem víc, než se čekalo.

Novinky pochází přímo od analytika jménem Kannan Venkateshwar. Netflix podle něj ztratí mnohem více předplatitelů, než se původně očekávalo. A to navzdory úspěchu nových sezón Ozark nebo Stranger Things, které obě vytvořily významné divácké rekordy. Analytik odhaduje, že Netflix ztratil až 2,8 milionu předplatitelů, což je výrazně nad ztrátou 2 milionů předplatitelů, kterou streamovací gigant očekával.„Navzdory solidnímu počtu vracejících se pořadů, jako jsou Stranger Things, Ozark a Peaky Blinders, metriky stahování a zapojení aplikace klesají. Vydání Stranger Things vedlo k prudkému nárůstu ve druhém čtvrtletí, ale tento trend v červnu rychle odezněl,“ vysvětlil analytik.

Přesto bude mít podle něj Netflix stejně těžké třetí čtvrtletí s tím, že do roku 2023 by se to mohlo ještě zhoršit, s ještě většími ztrátami předplatitelů. Pak bude nutné, aby Netflix znovu vyvážil svou obsahovou nabídku směrem ke kvalitě, zejména s ohledem na konkurenční nabídky Disney, Apple, HBO nebo dokonce Amazonu, varoval analytik.

Netflixu se nedaří, a to je taky jeden z důvodu, proč zavedl s účet s reklamami. U mnoho lidí to vyvolalo pobouření, ale zase na druhou to není povinné pro každého. Samotný ředitel Netflixu uvedl, že něco takového cílí především na diváky, kteří nemají tolik peněz, ale chtěli by Netflix sledovat. Mi to každopádně přijde jako spíš takový vtip, člověk, který si nemůže dovolit sledovat Netflix, se na něj bude pochopitelně koukat přes pirátské weby.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *