Společnost Netflix zavádí reklamy. Jak Vás to ovlivní?

Netflix
Spuštěná televize, na které běží Netflix / Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Netflix ztratil v prvním čtvrtletí 2022 přes 200 000 předplatitelů. Byl to první propad za existenci celé společnosti, který byl zřejmě nevyhnutelný soudě z politiky společnosti. Kvůli tomuto pádu implementuje několik nových opatření, která můžou být pro dost velký okruh uživatelů hodně omezující. Například přidá živé přenosy a upraví plán vysílání tak, že namísto celé série seriálu vydá pouze jeden díl týdně.

Před nějakou dobu prosákly na povrch informace, že vysocí představitelé streamovacího giganta zavedou nový balíček předplatného. Ten bude za nejnižší cenu s tím, že tam nalezneme reklamy. Věc však ještě nebyla oficiální, tak se o ní moc nemluvilo, protože se jednalo pouze o interní poznámku zaslanou zaměstnancům Netflixu.Včera nám Ted Sarandos spolu s Reedem Hastingsem potvrdili tuto informaci na pódiu akce Cannes Lions, což je mezinárodní festival kreativity s umístěním ve Francii. Ředitel uvedl, že doufá, že s tímto formátem předplatného získá nový a velký segment zákazníků. Vzhledem k tomu, že půjde o samostatnou nabídku, tak se současní předplatitelé nemusí obávat toho, že by jim uprostřed epizody Stranger Things vyjela reklama. To opravdu nehrozí.

„Vynechali jsme důležitý segment zákazníků, což jsou lidé, pro které je Netflix moc drahý, ale zároveň jsou ochotni snést reklamu. Přidáváme novou možnost předplatného s reklamou, nepřidáváme reklamu na Netfix, tak jak ji znáte z televize. Nová úroveň předplatného je určena pro lidi, kteří si řeknou: Chci nižší cenu a nevadí mi sledovat reklamy.“ vysvětlil Ted Sarandos na pódiu v Cannes.

Bohužel jsme se nedozvěděli žádné podrobnosti nebo více vysvětlení o této nové strategii. Vysoký představil společnosti dával jasně najevo, že je ohledně vyhlídek společnosti obzvlášť optimistický. Dále nás ujistil, že Netflix má dostatek rozsahu, ziskovosti a finančního toku tak, aby mohl pokračovat v růstu svého podnikání.

Už dříve nám Netflix představil novinku, testující v Jižní Americe, kdy uživatel bude moci sdílet svůj účet pouze s někým z domácnosti. Za každého dalšího člověka navíc bude poplatek. Je tedy pouze otázkou času, než se k nám tyto nelichotivé novinky dostanou.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *