Nvidia čelí problémům s čipem zaměřeným na Čínu

Nvidia
Zdroj fotografie: Nvidia

Nvidia, americký gigant, oznámil zpoždění uvedení svého vysoce očekávaného AI čipu zaměřeného na Čínu. Původně měl být uveden už 16. listopadu, ale společnost jeho uvedení nakonec přesunula na první čtvrtletí následujícího roku. Někteří leakeři uvádí, že by to snad mohlo být v únoru nebo v březnu. Neuvedení je spojeno s problémy, kterým výrobce čelí při své integraci čipu H20 do systému.

Anonymní zdroje tvrdí, že se samotná společnost zdržela komentáře o zpoždění. Čip H20 je součástí strategického kroku Nvidia s cílem vyhovět novým americkým exportním předpisům. To jen odráží snahu americké společnosti o to, aby měla v Číně i nadále pevnou pozici poté, co čelila poklesu dodávky produktů. Zpoždění a další problémy měly za následek pokles akcií Nvidie o 1,9 %.

Americká společnost dále vyvíjí dva nové čipy – L20 a L2. Ty jsou rovněž navržené tak, aby dodržovaly americká exportní pravidla. Čipu L20 bychom se měli dočkat podle plánu, zatímco o L2 nevíme vůbec nic. Nicméně předpokládáme, že se to časem změní s tím, jak se bude uvedení blížit.

Už minulý rok představila Nvidia v Číně dva nové čipy, které slouží jako alternativy ke globálním čipům – A800 a H800. Avšak ty už začínají být na dnešní dobu zastaralé, a proto americký gigant potřebuje představovat nejnovější čipy s tou nejlepší umělou inteligencí, i když musí být speciálně upravené tak, aby vyhovovaly americkým sankcím.Nvidia má konkurenci

Zpožděná dodávka nového čipu od Nvidie je velký neúspěch. Nová americká pravidla totiž otevřela příležitost pro konkurenta v podobě společnosti Huawei. Čínský technologický gigant už má své technologie, díky kterým dokáže vyrábět vlastní čipy v Číně, a tak není překvapením, že už přijímá první objednávky. Nedávno přijal objednávku od Baidu, které jej upřednostnilo před společnostmi z jiných zemí.

Americká společnost už v zářijovém čtvrtletí oznámila pozoruhodné ztrojnásobení tržeb. Ale vydala i varovnou zprávu, která naznačuje, že se očekává výrazný pokles tržeb v regionech postižených exportními omezeními.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *