Netflix zavede poplatky za sdílení hesla s ostatními

Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Je to podle mě nevyhnutelný krok, který se jednou musel stát. Já osobně Netflix nepoužívám, ale zarazilo mě, když jsem se jednou dozvěděl, že za osoby navíc se nemusí nic připlácet. Přišlo mi to jako něco neskutečně prodělečného, ale nyní Netflix přichází s novinkou, která tomuto předejde. Začal totiž pracovat na nové politice, kdy uživatel bude muset zaplatit malý poplatek za sdílení hesla s lidmi mimo svou domácnost.

V blogu nazvaném „Platba za sdílení Netflixu mimo vaši domácnost“ Netflix uvedl: „Poslední rok jsme pracovali na způsobech, jak umožnit členům, kteří sdílejí heslo s lidmi mimo svou domácnost, aby tak mohli učinit snadno, bezpečně a zároveň zaplatili trochu více. Během několika příštích týdnů otestujeme dně nové funkce pro naše členy v Chile, Kostarice a Peru.“

Netflix jde proti hříšníkům

Tento krok přichází poté, co Netflix opakovaně uvedl, že uživatelé, kteří sdílejí svá hesla s přáteli a rodinou, poškozují příjmy společnosti. Nyní tedy uživatelé budou muset zaplatit další peníze, jakožto poplatky za předplatné, pokud budou chtít sdílet heslo s někým mimo své prostory.

Přesněji ještě Netflix zavede druhou funkci, která bude sloužit k tomu, že když budete chtít převést svůj profil na nový účet, tak jej Netflix přenese. Zároveň s tím Netlix přenese i vaší historii sledování, oblíbená videa i přizpůsobená doporučení.

Tyto nové funkce se nejprve začnou testovat testovat v Kostarice, Peru a Chile. Poté je společnost zřejmě přidá do celosvětového měřítka. Co říkáte na tuto změnu vy? Sdíleli jste s někým účet na Netflixu, abyste ušetřili pár stovek měsíčně?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *