Xiaomi a jeho nejhorší zařízení. Těmto smartphonům se vyhněte obloukem

Xiaomi
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Xiaomi je ve světě chytrých telefonů fenoménem. Společnost si udělala jméno díky zajímavým smartphonům s atraktivní cenou. Řady Redmi Note a Mi přinášejí jedny z dosud nejúspěšnějších smartphonů Xiaomi a od roku 2018 si společnost krade pozornost také se svou podznačkou POCO.

Přestože prémiové smartphony Xiaomi často kradou titulky novin, musíme říci, že většina úspěchů společnosti pochází ze segmentu střední třídy a cenově výhodných vlajkových lodí. Společnost v posledních letech uvedla na trh nespočet úspěšných smartphonů, které si podmanily zástupy fanoušků, nicméně v průběhu své historie měla společnost i některá problematická, respektive nespolehlivá zařízení.

Jeden z problémů, který v průběhu let trápil smartphony Xiaomi střední třídy, se dosud týkal kvality panelů IPS. Někteří uživatelé Xiaomi jistě znají výrobce „Tianma“. Ten byl dodavatelem IPS LCD panelů pro Xiaomi, který je znám svým problémem v oblasti kvality displejů. Existují i další problémy, kvůli kterým byly některé smartphony Xiaomi nespolehlivé. Prostřednictvím tohoto článku uvedeme některé z nejproblematičtějších a nespolehlivých smartphonů Xiaomi.

Nespolehlivé smartphony Xiaomi

Většina nespolehlivých smartphonů Xiaomi vydaných v posledních několika letech má některé společné vlastnosti, mezi které můžeme zařadit např.:

  • Příliš brzké vydání a bez potřebných testů
  • Telefon neprošel zátěžovými testy
  • Něco se pokazilo během přepravních kroků
  • Nedůkladné testy způsobily, že některé drobné problémy nikdo nezjistil

Bohužel některé smartphony Xiaomi byly považovány za „úspěšné“ i přes problémy, které jsou uživatelům dobře známy. Tito uživatelé se museli potýkat s určitými problémy kvůli tomu, že některé z nich byly spojeny s hardwarem. Například problém s obrazovkou „tianma“, kdy nebylo možné vyřešit problém se zachováním obrazovky. Jako řešení uživatelé nesměli nastavit příliš vysoký jas. Pokud nastal problém souvisí se softwarem, je situace méně problematická, protože společnost Xiaomi může jednoduše vydat softwarovou záplatu, která je opraví. To však není případ mnohých problematických zařízení.

Zařízení s obrazovkou IPS „Tianma“

Název „Tianma“ nevidíme v nových modelech příliš často, ale majitelé smartphonů Redmi tento název jistě znají. V současné době je zařízení Xiaomi a Redmi s touto obrazovkou méně, ale v minulosti se týkala obrovského množství smartphonů Redmi, zejména těch z řady Redmi Note. Pokud máte obrazovku Tianma, pak můžeme říci, že vaše zařízení je z 90 % náchylné k problémům se zobrazováním. Nejčastěji se jedná o „ghost screen“.  Připomíná to problém vypalování obrazovky AMOLED, je to nepříjemný problém. Existují způsoby, jak tento problém obejít, například snížením jasu obrazovky a kalibrací barev. Nejlepší způsoby jsou bohužel k dispozici pouze tehdy, pokud do zařízení flashnete vlastní ROM.

Zdroj: Svět Huawei

Společnost samozřejmě neopravila problém s „ghost screen“ , ani nemůže, koneckonců to souvisí s hardwarem. Společnost bohužel stále používá panely Tianma u low-endových zařízení, ale situace se zlepšila u vyšších zařízení, například u řady Redmi Note. Můžeme poděkovat trendu „High-Refresh Rate“ a „AMOLED“, který donutil společnost opustit Tianmu na některých zařízeních. Mezi zařízení postižená problémem „ghost screen“ patří např:

  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 7
  • Redmi Note 5
  • Mi A2(6X)
  • Novější modely Xiaomi/Redmi (nebo POCO) mají obrazovku IPS.

Ještě v dobách těchto zařízení používala společnost Xiaomi ty nejhorší možné obrazovky Tianma. To je náš závěr vzhledem k jejich vysoké pravděpodobnosti, že budou trpět problémem s duchy na obrazovce. Jak jsme již uvedli dříve, v současné době je obrazovek Tianma méně, protože společnost přechází na panely AMOLED.

Bohužel obrazovky AMOLED nejsou vždy ty nejlepší dostupné. Kvůli snížení nákladů má společnost Xiaomi tendenci používat panely, které mohou trpět problémy s vypalováním nebo zeleným odstínem.

Nespolehlivé snímače otisků prstů

Další chronický problém, který se týká některých smartphonů Xiaomi / Redmi, souvisí se snímačem otisků prstů. Některá zařízení mají zřejmě problém s ohebným kabelem, který snímač připojuje k základní desce. Ten způsobuje, že snímač otisků prstů nefunguje. Mezi telefony, které tímto problémem trpí, patří např:

 Xiaomi
Redmi Note 9 Pro / Zdroj: Xiaomi
  • Redmi Note 9T
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9S

Tato zařízení trpěla právě tímto problémem a společnost Xiaomi musela změnit a opravit design řady Redmi Note 10. Nedostatečné testování snímačů otisků prstů bylo pravděpodobně důvodem, proč byla tato zařízení uvedena na trh s tímto vadným hardwarem. Většina uživatelů si musela v obchodech pořídit nové ohebné kabely pro snímání otisků prstů, aby problém vyřešili. Naštěstí tato technologie není tak pokročilá a zařízení nezůstalo navždy uzamčeno.

Xiaomi Mi 8 a příšerný problém s WiFi

Xiaomi Mi 8 je jedním z mála případů na tomto seznamu. Přece jen se jedná o vlajkové zařízení. Xiaomi nechalo jeden strašlivý problém odstartovat s drahým smartphonem poháněným Snapdragonem 845. Mi 8 byl známý svým designem podobným iPhonu X a funkcí Face ID. Na trh byl uveden s velkým problémem s čipem Wi-Fi. Tento problém nahlásilo několik uživatelů a nikdy nebyl odstraněn.

 Xiaomi
Xiaomi Mi 8 / Zdroj: Xiaomi

To přimělo několik fanoušků Mi toto zařízení přeskočit a nekoupit si ho. Kvůli tomuto strašnému problému se jednalo o jednu z nejhorších vlajkových lodí společnosti. Nešlo o levné zařízení a mít vadný hardware v prémiovém smartphonu může být skutečný problém.

POCO M3 a problém náhlého úmrtí

POCO M3 byl uveden na trh jako smartphone střední třídy na konci roku 2020. Zařízení bohužel také patří mezi nespolehlivé smartphony Xiaomi. Podle některých zpráv byly některé kusy mrtvé krátce po spuštění zařízení. Problém s náhlou smrtí byl u POCO M3 pohromou již v minulosti a zanechal mnoho uživatelů zklamaných touto značkou. Po tomto selhání začala společnost POCO provádět lepší testy smartphonů, aby se tato chyba již neopakovala.

Zdroj: POCO

Mi 9T/Pro a Redmi K20/K20 Pro Motorizovaná vyskakovací kamera

Rok 2019 byl rokem vyskakovacích fotoaparátů a zařízení s čistou přední obrazovkou. Tento trend vyskakovacích fotoaparátů však netrval dlouho. Většina společností jej opustila ve prospěch designu s děrovanými otvory v displeji. Bylo to zvláštní rozhodnutí, že? Vždyť vyskakovací fotoaparát může ponechat displej bez rušivých vlivů, ne? No, existuje dobrý důvod, který přiměl většinu značek opustit tuto konstrukci, a to nespolehlivost motorizovaných kamer. Jelikož se jedná o motorizovanou / mechanickou záležitost, časem odumře, a Xiaomi nebylo výjimkou.

 Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi 9T a Pro, založené na Redmi K20, a K20 Pro byly dva úžasné smartphony s celoobrazovkovým designem. Mechanismus vysouvacího fotoaparátu však několika uživatelům způsobil bolesti hlavy. Mechanismus se prý mohl zaseknout uvnitř pouzdra telefonu. Existoval způsob, jak jej opravit, ale vyžadoval, aby uživatel otevřel pouzdro telefonu a očistil prach bránící otevření fotoaparátu. To bylo samozřejmě problematické a vyžadovalo to od uživatelů určité znalosti. Po tomto zařízení přinesla společnost Xiaomi model Redmi K30 Pro s konstrukcí vyskakovacího fotoaparátu, ale to bylo poslední zařízení, které tento druh konstrukce použilo.

Xiaomi Mi 9 a rozbitý PMIC

Jak vidíte, seznam nespolehlivých smartphonů Xiaomi nepřináší pouze telefony střední třídy. Objevilo se zde několik smartphonů Mi s problematickým hardwarem. Kromě modelu Mi 8 měl vadný hardware také model Mi 9. Několika problémy trpěla i dražší vlajková loď. Podle některých uživatelů měla zařízení velkou pravděpodobnost, že se rozbije PMIC. Rozbitý PMIC mohl jednomu uživateli způsobit hned několik problémů, což vzhledem k vysoké ceně telefonu jistě přináší velké starosti.

 Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Většina uživatelů Mi 9 hlásí problémy po více než 10 minutách používání fotoaparátu. Telefon se prý začne z ničeho nic zahřívat a vybíjet baterii. Uživatelé navíc kvůli tomuto problému nemohou na svém zařízení vést videohovory. Mi 9 je jistě hardwarovým selháním, na které se Xiaomi snaží zapomenout. Zajímavé je, že po modelech Mi 8 a Mi 9 se zdá, že Xiaomi zlepšilo testování svých vlajkových lodí.

Smartphony Xiaomi jsou stále úspěšné

I přes výše uvedené nespolehlivé smartphony Xiaomi si společnost stále podmaňuje uživatele po celém světě. Zařízení této čínské společnosti zřejmě přinášejí více výhod než nevýhod. Uživatelé proto stále kupují jejich smartphony střední a prémiové třídy. Musíme říci, že společnost v posledních letech výrazně zlepšila kvalitu svých produktů. U posledních zařízení jsme neslyšeli o mnoha problémech. Nebo alespoň nejsou tak katastrofální jako v minulosti.

Doufejme, že na výše uvedené chyby bude společnost stále pamatovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gr.gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *