Nové iPady budou postrádat konektor pro sluchátka a další funkce

iPady
Autor fotografie: Josh Sorenson / Zdroj fotografie: Pexels

Apple nedávno uspořádal konferenci s názvem „Let Loose“, na kterém představil své další strategické plány s portfoliem iPadů s tím, že samotná společnost představila ještě vylepšené modely Air a Pro s vylepšenou cenou. Nejnovější krok zjednodušuje celou řadu a zároveň klade důraz na odpovědnost vůči životnímu prostředí.

Asi nejvýznamnější změnou je ukončení modelu 9. generace, což je poslední model s konektorem pro sluchátka a tlačítkem Home. Společnost už jej vyřadila z nabídky, takže v tuto chvíli v obchodech probíhá jeho doprodej. Rozhodnutí Applu odráží změny, které už učinil u iPhonů. S novějšími generacemi se chce společnost zaměřit na větší poměr obrazovky k tělu, čehož dosáhne zmenšením rámečků na minimum a eliminací tlačítka „Home“. Takže, když to shrneme, tak celá akce Let Loose byla hlavně o konci éry iPadů s fyzickým tlačítkem a konektorem pro sluchátka.

Mnohé uživatele určitě potěší fakt, že Apple myslí i na uživatele s menším rozpočtem, a tak se rozhodl poskytnout slevu 10 % na modely s úložišti 64 GB a 256 GB. Díky tomuto kroku budou iPady dostupnější více lidem, a tak je větší šance, že si iPad někdo zakoupí a tím třeba i vstoupí do ekosystému Applu.

iPady budou „ekologičtější“

Dalším zajímavým rozhodnutím Applu je to, že se rozhodl pro odstranění nabíjecích adaptérů z balení. Jako klasicky to hájí ochranou životního prostředí, ale spíše se jedná o obchodní tah, jak z lidí dostat ještě více peněz. Musíme podotknout, že tohle už Apple aplikoval u jeho iPhonů před dlouhou dobu a pak jej začalo následovat mnoho dalších společností – Samsung, Honor či Vivo.

Z mých zkušeností vím, že iPady jsou oblíbené především u studentů. Paradoxně znám mnoho lidí s telefonem Android, kteří ale do školy používají právě iPad. Do budoucna to pro Apple vypadá dobře, i když trh s tablety není ani zdaleka tak velký jako s mobilními telefony.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, en.shiftdelete.net

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *