Hodnota Applu přesáhla 3 biliony dolarů

Hodnota
Autor: Kropekk_pl / Zdroj: Pixabay

Apple se stal první veřejně obchodovatelnou společností na světě, která uzavřela den s tržní hodnotou přes 3 biliony dolarů. Stalo se tak díky pátečnímu růstu akcií o 2,31 %. Jeho akcie tento rok celkově vzrostly o téměř 46 %. Jedná se o pozoruhodný milník, kterého Apple nedosáhl poprvé. Již v minulém roce byla jeho hodnota přes 3 biliony dolarů, ale nepovedlo se mu s ní uzavřít den.

Motorem velkého úspěchu Applu je bezesporu jeho iPhone. Byl představen v roce 2007 Stevem Jobsem s tím, že od svého uvedení sehrál klíčovou roli na trhu se smartphony. Jeho kumulativní prodeje jsou vyšší než 2 miliardy kusů a je tak hlavním přispěvatelem k ročním příjmům společnosti. Ty jsou téměř z poloviny tvořeny právě oblíbeným smartphonem.

Dominance Apple je na trhu se smartphony evidentní ve Spojených státech, ale také v Číně. V USA je všech pět nejprodávanějších telefonů od Applu, zatímco v Číně jsou to z pěti nejprodávanějších „pouze“ čtyři. Ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2023 dosáhl Apple působivých tržeb 51,334 miliardy dolarů. Tímto počinem si vytvořil nový rekord v rámci jednoho čtvrtletí.

Většina společností se soustředila na vývoj umělé inteligence, která je stále oblíbenější, ale americká společnost šla jinou cestou. Mezi největší konkurenty Applu patří Microsoft, Google, Nvidia a Meta. Všechny tyto společnosti mají vyšší tržní hodnotu než 1 bilion dolarů.

Úspěch Applu můžeme přičíst několika faktorům včetně nedávného uvedení velmi očekávané virtuální reality Apple Vision Pro, která ponese cenu 3 499 dolarů. Jakmile Apple nové brýle uvede, tak způsobí revoluci v oblasti VR. Nové zařízení bude mít plno jedinečných funkcí, které nám slibují jedinečný zážitek.

Inovativnost Applu je v některých směrech opravdu vysoká. Kdysi to byly smartphony, ale to už nyní neplatí. Tam jsou inovativní především čínští výrobci, ale Apple nezklamal a zaměřil se na VR. Pokud budou nové brýle opravdu tak dobré, jak se prezentují, můžeme očekávat ještě navýšení tržeb amerického giganta.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, techcrunch.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *