Nová verze operačního systému společnosti Huawei vyjde zanedlouho

Huawei
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Minulý rok jsme se dočkali vývojářské beta verze Huawei HarmonyOS 3.0, což zapříčinilo, že se lidé o této verzi začali zajímat neustále více. Podle předchozích zpráv měla dorazit nová verze operačního systému 24. července. To byla pouze spekulace, a dle nejnovějších zpráv se HarmonyOS 3.0 dočkáme až o tři dny později, tedy 27. července. Huawei má k této události uspořádat velkou tiskovou konferenci. Nic dalšího jsme se bohužel nedozvěděli, ale to zas tolik nevadí, jelikož těch pár dnů uplyne jako voda.

Tento systém by měl přijít s novými UX funkcemi, které by měli podpořit výkon celého zařízení. Kromě toho bude mít nové funkce ochrany soukromí a zabezpečení. Všechny tyto možnosti a specifikace budou konkrétně představeny na akci 27. července. Nejsympatičtěji působí na novém systému to, že Huawei věnuje největší pozornost ochraně soukromí. Aktualizací by se měli dočkat rovněž i widgety nativních aplikací systému. Widgety budou mít nové funkce jako náhled fotoaparátu či informace o poloze.Soudě podle funkční zkušenosti HarmonyOS 3.0, kromě aktualizace rozhraní ochrany osobních údajů, tento nový systém přidá ochranu soukromí vaší polohy a přepracování rozhraní záznamu oprávnění pro přístup k aplikacím. Zároveň má systém zabudovanou funkci proti podvodům. Další nové funkce představují „pracovní plochu“, kartu uzamčení obrazovky, nastavitelnou velikost složky atd.

Dále nás HarmonyOS 3.0 zbaví zbytečných a neužitečných funkcí z předchozí verze. Nový systém bude mít lepší efektivitu, a to jak dlouhodobě, tak i každodenně. Celkový algoritmus má být lepší, než u HarmonyOS 2.0. Prozatím počítáme s tím, že nová aktualizace systému bude představena na řadě Mate 50, která by měla vyjít až na začátku září.

Huawei mě jeho přístupem překvapuje, jelikož jsme neočekával HarmonyOS dříve než v září společně s novou řadou smartphonů. Je docela škoda, že se HarmonyOS 3.0 dočkáme tak pozdě, jenom kvůli řadě Huawei Mate 50. Nevidím důvod k tomu, abychom čekali tak dlouho, když se můžeme nejnovějšího operačního systému dočkat již na řadě Huawei P50.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *