Nový HUAWEI MateBook D 16 láká na vysoký výkon a velký displej

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Společnost HUAWEI uvedla na český trh nový přírůstek do své rodiny laptopů ze série MateBook, a to model D 16. Ten uživatele láká na svůj vysoký výkon, který zvládne i ty nejnáročnější úlohy, 16palcový displej s poměrem stran 16:10, či atraktivní design a plnohodnotnou numerickou klávesnici. V rámci předprodeje ho seženete na oficiálním e-shopu Huawei za zvýhodněnou cenu.

FullView displej: více prostoru na prohlížení

HUAWEI reaguje na rostoucí trend práce z domova a mimo kancelář, proto byl MateBook D 16 navržen tak, aby sloužil jako hlavní zařízení pro práci. Laptop se tak může pochlubit 16palcovým FullView displejem s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a poměrem stran 16:10. Uživatele rozhodně potěší také svými tenkými rámečky, díky kterým tvoří poměr displeje vůči tělu až 90 %. To zaručuje maximální komfort jak při práci, tak při sledování filmů. MateBook D16 disponuje také technologií Eye Comfort s certifikací TÜV Rheinland, která zaručuje nejen redukci modrého světla, ale zároveň uživateli přináší reálnější barvy, nezpůsobuje žlutý nádech a sledování obsahu na displeji tak zůstává příjemné i po delší době. Zároveň se umí přizpůsobit světelným podmínkám, aby se zabránilo namáhání očí.


Nenechte si ujít:


Výkonný procesor i pro ty nejnáročnější úlohy

Srdcem nového MateBook D 16 je 12. generace výkonného procesoru Intel Core i5-12450H, díky kterému se nemusíte při práci omezovat a můžete mít zapnutých několik náročných aplikací najednou. Zcela nová hybridní architektura a 14 výkonných jader (6 výkonných a 8 efektivních) zvládne i ty nejnáročnější úlohy. Práce s laptopem je tak efektivní a bezproblémová. Střih videa, zpracování několika webových stránek, tabulek a prezentací tak nikdy nebylo jednodušší.

Lehká kovová konstrukce, numerická klávesnice či nová metalická anténa

Nový Huawei MateBook D 16 se může pochlubit prémiově působící kovovou konstrukcí z hliníkové slitiny, která je jak stvořená pro přenášení mezi prací a domovem. MateBook D 16 totiž váží pouhých 1,7 kg a je tak lehčí než většina 16palcových notebooků. Díky tomu ho nebude problém nosit klidně celý den v batohu, kde ponechá místo i na další potřebné věci. Jeho tloušťka je totiž pouze 18,4 mm. Hlavní dominantou celého atraktivní designu je zcela zaručeně numerická klávesnice. Jde tak o první notebook HUAWEI, který disponuje fyzickou numerickou klávesnicí, což uživatelům umožńuje praktické a rychlé zadávání čísel. Kromě číselné klávesnice má MateBook D 16 ještě jednu novinku, kterou je vůbec první metalická anténa HUAWEI. Ta zlepšuje účinnost konverze signálu až o 56 %, díky čemuž zlepšuje stabilitu a rychlost sítě za podmínek slabého signálu. Videokonference, hraní her i další pracovní úkony tak můžete absolvovat bez zpoždění a záseků odkudkoliv.

Zdroj fotografie: Huawei

Mimo to se můžete těšit na kvalitnější přenos videohovorů zásluhou 1080p kamery s širokým zorným polem a mikrofonu s aktivním potlačením okolního šumu. K tomu HUAWEI implementoval také algoritmy umělé inteligence, například dynamické virtuální pozadí či funkce FollowCam a Eye Contact, které posunou kvalitu přenosu vašich online meetingů na vyšší úroveň.

Jsem rád, že jsem pro Vás mohl nachystat tento speciální výčet zajímavých vlastností. Pokud se o tomto modelu chcete dozvědět více, tak pod tímto odkazem najdete naši recenzi. A vzhledem k tomu, že se nám ve schránce hromadí dotazy, kde si můžete tento produkt zakoupit, tak odpovídáme stručně a jasně. V předprodeji zakoupíte nový MateBook D 16 například na oficiálním webu společnosti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *