Huawei Mate 50 bude opět revoluční. Nečekaně bude vybaven objektivem fotoaparátu se šesti lamelami

Huawei Mate 50
Autor fotografie: Frantisek Krejci / Zdroj fotografie: Pixabay

V loňském roce patentová společnost WIPO schválila patent společnosti Huawei, který asi nikdo nečekal. Konkrétně se jedná o patent vylepšeného modulu clony a elektronické zařízení popisující technologii clony se šesti lamelami.

A aby toho nebylo málo, tak nedávno bylo oznámeno, že řada Huawei Mate 50 je vybavena právě touto technologií šestilamelové clony. Podle několika úniků od uznávaného leakera se řada Huawei Mate 50 stane prvním telefonem Huawei, který bude vybaven šestilistým modulem clony fotoaparátu s očekávaným současným rozsahem clon odpovídajícím F1,4-F4.

Clona fotoaparátu:

Nejlepším příkladem pro popis clonového fotoaparátu je Samsung Galaxy S9, smartphone vybavený technologií clony s 8 lamelami. Zatímco série Mate 50 má nést pouze šestičepelovou technologii.

Podobně jako závěrka řídí clona fotoaparátu množství světla, které dopadá na snímač, a zároveň chrání objektiv před poškozením. V důsledku toho nepřímo ovlivňuje hloubku ostrosti a clonu fotoaparátu.

Na druhou stranu, snímek s více rozostřeným pozadím lze zachytit pomocí širší clony. I při slabém osvětlení budeme mít stále ostřejší fotografie. Hloubka ostrosti a expozice jsou však omezené, protože chytré telefony mají objektivy s pevnou světelností.


Zdroj: RODENT950 (se souhlasem)

Úniky dále uvádějí, že série Mate 50 Pro obsahuje 15násobný teleobjektiv a Mate 50 RS bude podporovat 35násobný teleobjektiv, který poslouží jako ultimátní makro objektiv.

Pokud tato technologie fotoaparátu se šesti lamelami a clonou přijde skutečně do série Huawei Mate 50, pak se tato řada stane nejvýznamnější a nejinovativnější, pokud jde o design, specifikace a funkce.

Uvedení Huawei Mate 50 na trh:

Doposud bylo několik úniků, které nám naznačují představení této mobilní série. S nejnovějšími informacemi má být řada Huawei Mate 50 uvedena na trh 7. září. Společnost však toto datum ještě oficiálně stále nepotvrdila. Proto stále čekáme, kdy se tak v brzké době stane. Pokud bude představena skutečně v září, tak se dá očekávat, že na většinu trhů se podívá do konce tohoto roku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: letsgodigital.org

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *