Nový virus na telefon může napadnout také váš iPhone

Virus
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Smartphony od Applu jsou známé tím, že mají vysokou bezpečnost. I to je jeden z důvodů, proč jsou tak oblíbené, ale nyní se ukázalo, že můžou čelit nebezpečí stejně jako telefony od Androidu. Je to nečekaný vývoj událostí, protože se předpokládalo, že nový virus bude ovlivňovat pouze Android a ne operační systém iOS. Nový a nebezpečný virus může šířit vaše různé informace na internetu nebo převzít kontrolu nad vaším bankovním účtem.

Nový virus se jmenuje GoldPickaxe a je založen na trojanovi Golddigger Android. A zatímco v minulosti, jak už název napovídá, napadal zařízení Android, tak nyní je v ohrožení také iOS. Uživatelé musí přijmout opatření proti takovým virům. Výzkum Group-IB potvrdil, že nejnovější virus bere vaše data rozpoznávaní obličeje a také krade bankovní účty.

Kdyby virus získal přístup k vašim bankovním údajům, tak by to skončilo pravděpodobně špatně. Výzkum zjistil, že nyní je virus běžný ve státech Asie, jako je Thajsko či Vietnam. Nicméně se očekává, že se v budoucnu bude šířit ještě do dalších regionů, včetně Evropy. Výzkumníci pokračují ve zkoumání nového viru a uvádí, že už zaslali varování příslušným značkám.

Pokud máte operační systém Android nebo iOS, tak vám výrazně doporučujeme neinstalovat aplikace z neznámých zdrojů. Nový vir, který se objevil v posledních dnech, by mohl znamenat nemalé problémy pro vás i vaše zařízení. Důležité je, abyste dodržovali preventivní opatření.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, imore.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *