Překvapení! Tyto nečekané smartphony dostávají nové MIUI 14

MIUI 14
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

MIUI 14, které bylo uživatelům představeno minulý měsíc, je od nynějška k dispozici na kompatibilních telefonech. Nová verze se zaměřuje na aspekty, jako je výkon a stabilita systému. Zároveň musíme říct, že nástavba obsahuje mnoho nových funkcí. Nakonec vyšlo najevo, že aktualizaci začne dostávat i těchto 5 modelů.

Některé modely Redmi a POCO brzy obdrží aktualizaci MIUI 14 od společnosti Xiaomi. Nová verze přinese do smartphonů nejnovější bezpečnostní záplatu, která zvyšuje zabezpečení systému, a Android 13.

Očekává se, že aktualizace dorazí na tyto modely ve druhém čtvrtletí tohoto roku, nicméně přesné načasování zatím není známo. Na druhou stranu řekněme, že zpočátku bude uvolněna pro Mi zařízení. A pokud se nevyskytnou žádné problémy, bude poté zpřístupněna všem.

Aktualizaci MIUI 14 dostane dalších 5 smartphonů

Zde je seznam chytrých telefonů:

  • Redmi Note 9
  • Redmi Note 9S
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9 Pro Max
  • Poco M2 Pro

Hlavní nové funkce:

Díky poslední akci Xiaomi jsme již seznámeni s klíčovými součástmi nového uživatelského rozhraní. Většinu základních programů, které již nepoužíváte, ale přesto je nemůžete odinstalovat, protože vám to systém zakazuje, budete moci v novém UI odinstalovat. Kromě toho Xiaomi zdůrazňuje, jak technologie photon engine, která zjednodušuje ovládání aplikací, zejména her pro více hráčů, sníží spotřebu energie aplikací třetích stran o 22 %.

Společnost také uvedla, že se výrazně zvýšil výkon systému. A to natolik, že plynulost systému vzrostla díky kombinaci Androidu 13 a MIUI 14 o 88 %. Přesto se spotřeba elektrické energie zlepšila o 16 %. Podle údajů společnosti Xiaomi využívá MIUI 14 o 23 % méně místa než MIUI 13, přestože má zvýšenou rychlost systému.

Rozhraní MIUI dostalo nový design, aby dosáhlo tohoto výsledku. Nová nástavba je nyní rychlejší, stabilnější a zabírá méně místa než předchozí verze. Měli bychom zmínit, že tyto pokroky podporují pouze zařízení s nejnovějšími procesory Snapdragon 8 Gen 2 a Snapdragon 8 Gen 1+.

V MIUI 14 jsou k dispozici nové „superikony“, což je další nová funkce. Pomocí této funkce, která umožňuje přidávat na domovskou obrazovku různé symboly, je možné vytvořit poutavější téma.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xiaomiui.net

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *