Obdrží stařičký Huawei P30 Pro nejnovější EMUI 13?

emui 13
Zdroj: Huawei

EMUI 13 je konečně tady a majitelé Huawei P30 Pro se na nás průběžně obracejí s dotazem, zda obdrží nejnovější verzi EMUI. Ano, je to logická otázka a každý chce znát odpověď.

Řada Huawei P30 je prvotřídní vlajková loď, která si udělala jméno po celém světě. Huawei vytvořil modely P30 a P30 Pro s tím nejlepším možným hardwarem a softwarem, zejména model Pro. Čínský výrobce technologií uvedl na trh telefon s nadstavbou EMUI 9.1, která je upgradem nad EMUI 9.0, ale oba telefony byly založeny na systému Android 9. V následných aktualizacích společnost Huawei nainstalovala EMUI 10.0, EMUI 10.1 a 11, a v současné době v telefonu běží EMUI 12.

Oproti verzím 10, 10.1 a 11 dalo EMUI 12 tomuto vlajkovému telefonu novou životní formu, protože přináší spoustu nových funkcí pro telefony řady P30 na globálním trhu. EMUI 13 je však dalším cílem, který uživatelé Huawei P30 Pro vyhlížejí.

Proč to očekávání?

Nástavba EMUI 13 je navržena jako zásadní upgrade oproti EMUI 12 ve všech ohledech, software vás přivítá vylepšenými systémovými animacemi a optimalizacemi pro vyšší výkon. Rozhraní je více rozvětvené, protože vás zavede k novým chytrým složkám na hlavní ploše. Dále nabídne vylepšenou verzi Velkých složek, které by mohly měnit velikost v různých podobách.


Nenechte si ujít:


Kromě toho se nový systém widgetů zaměří na udržení čistoty a pořádku na domovské obrazovce díky přidání skupin widgetů a jejich stohování. Pro globální uživatele debutuje Super Device, který nahradí Device+ (z EMUI 12). Super Device umožní lepší interakci mezi zařízeními s rozhraním EMUI 13.

EMUI 13 také instaluje nová vylepšení zabezpečení spolu s centrem zabezpečení a centrem ochrany soukromí, které sledují a kontrolují aktuální bezpečnostní nedostatky v telefonu.

Huawei P30 Pro je způsobilý?

Společnost Huawei v současné době nepotvrdila způsobilost k aktualizaci zařízení Huawei P30 na EMUI 13, ale je velká šance, že se tato stará dobrá vlajková loď do seznamu dostane. O novém vývoji vás však budeme informovat.

Vzhledem k sankcím ze strany USA, se společnost Huawei snaží prodloužit podporu u starších zařízení. Díky těmto krokům jim prodlužuje životnost, aby si udržela své věrné zákazníky. Proto se očekává, že Huawei v tomto trendu bude pokračovat, a EMUI 13 rozšíří i na starší série typu P30, Mate 20, atd.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

5 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *