Americké sankce jsou nátlakové, ale také motivující. Díky nim máme vlastní technologie, uvedl zakladatel společnosti Huawei

Americké sankce
Autor: Karolina Grabowska / Zdroj: Pexels

Od roku 2019 se na společnost Huawei vztahují americké sankce týkající se různých technologií a její zakladatel uvedl, že tato omezení jsou pro čínskou firmu nátlaková, ale také motivující.

Během nedávné akademické akce v Číně dostal zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei otázku týkající se amerických sankcí. Ptal se, že společnost Huawei se v posledních letech setkala s mnoha obtížemi. Chci vědět, jak na ně společnost Huawei reagovala. Je společnost Huawei připravena na udržitelný rozvoj na mezinárodním trhu? A měli bychom obnovit vztahy se Spojenými státy, nebo se můžeme dále rozvíjet i bez obnovení vztahů se Spojenými státy?

Ren odpověděl, že americké sankce jsou skutečně masivním tlakem, ale zároveň je tento tlak pro Huawei také motivující. Před americkými sankcemi se společnost Huawei spoléhala výhradně na platformy vyvinuté USA. Po sankcích USA však společnost Huawei věnovala čas vývoji vlastních platforem, čímž se zbavila závislosti na zahraničních technologiích včetně těch z USA.

Přiznal zásluhy zaměstnancům společnosti Huawei.


    „Po těchto čtyřech letech tvrdé a usilovné práce 200 000 zaměstnanců jsme v podstatě vytvořili vlastní platformu,“ řekl Ren.


V závěru svého prohlášení uvedl, že Huawei možná nedosáhne stejné technologické úrovně jako USA, ale cílem společnosti je dosáhnout co nejbližší úrovně.



Americké sankce: Omezení

V roce 2019 USA zakázaly společnosti nakupovat technologie vyrobené v USA, včetně čipových sad a dalšího důležitého zboží. Ty jsou důležité pro výrobu nových zařízení. Absence těchto technologií však ovlivnila výrobu. Nakonec musela společnost Huawei ukončit výrobu nových vlajkových čipových sad pro chytré telefony. Její podnikání v oblasti komunikačních technologií bylo také zasaženo a zataženo do vážných potíží.

Společnost se však pochlubila svými zaměstnanci v oblasti výzkumu a vývoje, kteří pokračovali ve výzkumu nových technologií a vytvářeli nové zdroje dodavatelského řetězce. Nyní je společnost Huawei méně závislá na amerických technologiích než kdykoli dříve.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: yicaiglobal.com, global.chinadaily.com.cn

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *