Oblíbená značka na českém trhu nabídne vlastní operační systém. Poco X6 Pro bude celosvětově uveden na trh se systémem HyperOS

Poco X6 Pro
Ilustrační snímek / Zdroj: Poco

Po několika dnech škádlení s řadou Poco X6 společnost Xiaomi oficiálně potvrdila, že tato řada smartphonů bude mít celosvětovou premiéru 11. ledna. Zároveň společnost nyní potvrdila, že Poco X6 Pro se bude prodávat se systémem HyperOS. Jedná se o nejnovější vlastní operační systém od společnosti Xiaomi.

Pro ty, kterým to uniklo, Xiaomi představilo HyperOS v Číně s uvedením řady Xiaomi 14. Poco X6 Pro však není prvním telefonem s HyperOS, který vstoupil mimo Čínu. Jak možná víte, Xiaomi včera v Indii uvedlo řadu Note 13 s tímto operačním systémem. Rozhodně však půjde o první smartphone s HyperOS, který bude dostupný na globálním trhu.

Objevily se další podrobnosti o řadě Poco X6

Pokud jste neslyšeli informace o nových modelech, tak řada Poco X6 bude mít hned dva telefony. Společnost Xiaomi potvrdila některé klíčové specifikace modelu X6 Pro. Bude vybaven SoC Dimensity 8300 Ultra. Tento čipset je nabídkou vyšší střední třídy od MediaTeku, která je schopna nabídnout výkon na úrovni vlajkových lodí.

Poco X6 Pro
Upoutávka na model X6 / Zdroj: Poco

Přesněji řečeno, v benchmarkovém nástroji AnTuTu dosáhl 1 464 228 bodů, což je velmi slušné skóre. Díky tomuto potvrzení je zcela jasné, že Poco X6 Pro bude přeznačený Redmi K70E. Společnost Xiaomi vydala model K70E v Číně v listopadu loňského roku.

Kromě vlajkové lodi Dimensity 8300 Ultra je K70E vybaven také zajímavým fotoaparátem. Konkrétně má 64 MP primární fotoaparát, 8 MP ultra širokoúhlý a 2 MP makro senzor. Podobnou konfiguraci můžete očekávat i u modelu X6 Pro.

Společnost Xiaomi také nabídla několik klíčových informací o základním modelu Poco X6. Bude vybaven Snapdragonem 7s Gen 2, což potvrzuje, že půjde o rebrandovaný Redmi Note 13 Pro. Na rozdíl od varianty Pro však bude mít základní X6 namísto systému HyperOS nadstavbu MIUI 14.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: notebookcheck.net, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *