Oficiálně: Disney+ následuje Netflix a zakáže sdílení účtů

Disney+
Autor: yousafbhutta / Zdroj: Pixabay

Počet streamovacích služeb v posledních letech dramaticky vzrostl. A to nejenom na celosvětovém trhu, ale také na tom českém, kde k Netflixu, SkyShowtime, HBO Max, Disney+ ještě patří Voyo od Novy a Prima+. Bohužel vzhledem k takovému počtu platforem nemusí každého bavit za každou utrácet zvlášť nebo si vůbec něco platit.

A tak se mohou kamarádi domluvit spolu a předplatné si rozdělit mezi sebe. To jde pochopitelně proti srsti streamovacím gigantům, kteří se pomalu proti tomu snaží zakročit. Snad nejdrastičtěji zakročil Netflix, když svým uživatelům kompletně zakázal sdílet účty mimo jednu domácnost. Nicméně, musíme poznamenat, že se mu to vyplatilo, protože se mu zvýšily příjmy a také počet uživatelů. V podobném duchu se má teď v plánu zachovat Disney+, které plánuje napodobit kroky svého největšího rivala již od 14. března.

Skutečnost je taková, že už v minulosti vyplavaly na povrch nějaké informace, které tvrdily, že Disney+ bude následovat Netflix. Jenom se nevědělo, kdy přesně to bude a ani to nebylo 100% jisté, jelikož to samotná společnost oficiálně neoznámila. Bohužel, Hulu nedávno svým uživatelům ve Spojených státech zaslalo e-mail, ve kterém je stanoveno oficiální datum zákazu sdílení účtu. Hulu v Evropě nemáme, ale jedná se o streamovací platformu vlastněnou The Walt Disney Company. Je tedy více než jisté, že se nový zákaz dotkne také Disney+.

Disney+ čelí obrovské ztrátě

Očekává se, že Disney+ bude mít podobný systém proti sdílení účtů jako Netflix. Rozhodnutí Disney není nikterak překvapivé, vždyť od roku 2019, kdy byla platforma spuštěna, je ve ztrátě 11 miliard dolarů. Nynější obsah platformy čelí už dlouhodobě kritice, a to nejenom ve Spojených státech, ale také v České republice. Konkrétně u nás je Disney+ poměrně hodně kritizováno za to, že se nevěnuje překladům. Plno nových titulů, ale také těch starší, které byly v televizi s dabingem, na samotné platformě dabing nemají. To se pochopitelně nese v nelibosti Čechů, kteří mají překlad rádi.

V Česku měsíční předplatné stojí 239 Kč nebo roční 2390 Kč. V tuto chvíli není jisté, kdy k nám omezení účtů dorazí, ale jakmile bude v USA, tak můžeme očekávat, že se brzy podívá i do Evropy.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, edition.cnn.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *