Streamovací platforma Disney+ mění svůj postoj. Nově nečekaně zdražuje a zavádí otravnou reklamu

Disney+
Autor: yousafbhutta / Zdroj: Pixabay

Společnost Disney+ představila novou, cenově dostupnější nabídku streamovací služby s podporou reklam. Cílem tohoto kroku je zpřístupnit platformu širšímu publiku a zároveň generovat další příjmy z reklamy. Tento článek vám nabídne menší přehled toho, co nás brzy čeká.

Datum spuštění a dostupnost

Nabídka podporovaná reklamou Disney+ již byla spuštěna ve Spojených státech. Celosvětové zavedení této cenově dostupnější možnosti je plánováno na rok 2023, přičemž konkrétní měsíce budou ještě potvrzeny. Generální ředitel společnosti Disney Bob Iger v květnu 2023 v hovoru k výsledkům potvrdil, že do konce kalendářního roku bude program podporovaný reklamou spuštěn i v Evropě.

Země, ve kterých je k dispozici možnost sledování s reklamou

V současné době je nabídka podporovaná reklamou Disney+ dostupná pouze ve Spojených státech. Společnost však oznámila, že v roce 2023 plánuje rozšířit dostupnost této úrovně i do dalších zemí. Vzhledem k tomu, že společnost Disney+ považuje Velkou Británii za klíčový trh, očekává se, že bude jednou z prvních zemí, které službu podporovanou reklamou získají.

Náklady na službu podporovanou reklamou Disney+

Služba podporovaná reklamou nahrazuje předchozí standardní cenu služby Disney+ ve Spojených státech, která činila 7,99 USD měsíčně. Následné měsíční předplatné Disney+ bez reklam se dočkalo zdražení z 7,99 USD měsíčně na 10,99 USD měsíčně. S ohledem na podobnost současných cen ve Velké Británii a starých cen v USA očekáváme, že nabídka s podporou reklam bude ve Velké Británii stát 7,99 GBP měsíčně. U tarifů bez reklam se rovněž předpokládá zvýšení na 10,99 GBP měsíčně a 109,99 GBP ročně.

Autor: yousafbhutta / Zdroj: Pixabay

Co očekávat od reklam

Společnost Disney potvrdila, že bude usilovat o průměrnou délku reklamy čtyři minuty za hodinu, což je výrazně méně než u tradičního televizního vysílání a dalších streamovacích platforem, jako jsou Peacock a HBO Max.

Platforma nebude vysílat žádné reklamy týkající se politiky nebo alkoholu, ani nebude přijímat reklamu od jiných konkurenčních studií. Navíc profily zřízené pro děti předškolního věku nebudou obsahovat žádné reklamy. Pořady určené pro diváky tohoto věku budou rovněž odpovídajícím způsobem přezkoumány.

Nová cenová struktura služby Disney+

Se zavedením úrovně podporované reklamou upravila platforma také svou cenovou strukturu ve Spojených státech:

  • Měsíční předplatné bez reklam: Zvýšení z 7,99 USD měsíčně na 10,99 USD měsíčně
  • Roční předplatné bez reklam: Zvýšeno z 79,99 USD za rok na 109,99 USD za rok.
  • Měsíční předplatné s podporou reklam: 7,99 USD měsíčně (roční předplatné se zatím nenabízí).

Očekává se, že po zavedení nabídky s podporou reklam dojde k podobným úpravám cen i v dalších zemích.

Jak to bude u nás?

Například na našem trhu Disney+ nabízí svoji platformu za 199 Kč měsíčně. Můžete si také zvolit roční předplatné (1990 Kč). V současnosti je tato nabídka plně bez reklam. Je tedy velmi pravděpodobné, že Disney+ bude držet tento cenový model i u nás, tak se dočkáme lehkého zdražení.

Dá se očekávat, že cena 199 Kč měsíčně bude platit pro novou variantu s reklamou. Následně za přehrávání bez reklam si nově připlatíme přibližně kolem 250 Kč měsíčně (Prozatím odhad). Alespoň to tak vypadá při srovnání s dalšími trhy. Na přesnou částku si budeme muset počkat až na vyjádření samotného Disney+.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techcrunch.com, latimes.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *