OPPO do svých telefonů přinese přes 100 funkcí umělé inteligence

OPPO
Zdroj: Svět Huawei

OPPO začíná poměrně hodně sázet na umělou inteligenci, kterou chce přinést co největšímu počtu jeho uživatelů. Společnost uvedla, že chce do konce tohoto roku do svých zařízení integrovat více než 100 generativních funkcí umělé inteligence. Konkrétně by se to mělo dotknout až 50 milionů zařízení.

Je to ambiciózní cíl podporovaný specializovaným centrem výzkumu a vývoje umělé inteligence v Šen-čenu. Tohle centrum se zaměřuje na základní schopnosti AI, což znamená např. počítačové vidění a zpracování přirozeného jazyku. OPPO ještě nezapomnělo zmínit svůj závazek ohledně ochrany soukromí uživatelů. Zavázalo se k tomu, že nebude používat uživatelská data v tréninkových modelech umělé inteligence.

Čínské společnosti ve velké míře pomáhají strategická partnerství se společnostmi Google, Microsoft a MediaTek. Společnost do svých telefonů nasadí AI Google Gemini, která telefonům umožní využívat funkce jako AI Writer a AI Recording Summary. Writer nabízí návrhy obsahu, překladu či kontrolu gramatiky. Recording Summary zase efektivně shrnuje podcasty a zdůrazňuje klíčové body.

Microsoft zase Oppu pomůže v oblasti převodu hlasu a textu. OPPO využije funkce Microsoft Fast Transscription pro hladký přepis zvukového záznamu. A ještě navíc obě společnosti spolupracují na Desktop Copilot, který uživatelům umožní generovat obsah, překládat text a vyhledávat informace na chytrém telefonu prostřednictvím připojeného PC.

OPPO myslí na vše

Spolupráce Oppa a MediaTeku spočívá v optimalizaci hardwaru. Čipové jednotky jsou se vyvíjí s cílem zajistit hladký výkon a efektivní zpracování umělé inteligence. Rovněž společnost vytváří silné rámce AI, které umožní Mediateku nasadit jeho nejlepší technologii a zároveň ji optimalizovat s Oppem. Nicméně, spolupráce Oppa s MediaTekem se tedy bude týkat především nových modelů, protože se týká především hardwaru a nikoli softwaru.

Čínský gigant věří tomu, že telefony s umělou inteligencí budou v budoucnosti důležitým trendem, který změní používání telefonů. OPPO si představuje budoucnost s inteligentními operačními systémy a interakcí vydlážděnou právě pro AI.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gadgets360.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *