MediaTek chce na svém vlajkovém procesoru provozovat umělou inteligenci

MediaTek
Autor fotografie: blickpixel / Zdroj fotografie: Pixabay

Na nové procesory se každý rok těšíme všichni. Protože jsou to právě ony, které našemu zařízení dávají ještě vyšší úroveň. V závislosti na značce se může priorita procesoru lišit, ale většinou bývá stejná. Buďto jde výrobcům o maximální efektivitu nebo právě nejvyšší výkon nehledě na úsporu baterie.

A teď jsme se dozvěděli, že MediaTek usilovně pracuje s Meta. Je to z toho důvodu, aby byla tchajwanská společnost schopná do svých procesorů vhodně implementovat jazykový model Llama 2, se kterým Meta přišla. Údajně by se měl nový jazykový model dostat pouze do vlajkových čipů.

Nová vlajka ponese název Dimensity 9300 po svém předchůdci s číslem 9200 a dočkáme se ji do konce tohoto roku. Jako první s ní pravděpodobně přijdou telefony Vivo X100, které budou uvedeny v listopadu či prosinci. Procesor bude obsahovat softwarový balíček optimalizovaný pro provoz Llama 2 s vylepšeným hardwarem pro zvýšení výkonu umělé inteligence.

Qualcomm podobný záměr vyjádřil ještě o něco dříve, což naznačuje, že by se umělá inteligence v procesorech mohla stát trendem. Klíčovou výhodou umělé inteligence přímo v procesoru je to, že když s ní budete pracovat, tak nebudou vaše data odesílána na neznámý cloud. To uživateli zajistí větší soukromí, které je v dnešní době natolik důležité.

Úniky ohledně nového MediaTeku neznačují silné složení z jader Cortex-X4 a A720. Pozadu ani nezůstává grafický čip Immortalis-G729. Celé tohle technické složení nám dává velkou naději v tom, že se tchajwanská společnost opravdu hodně vytáhne. Je zřejmé, že stojí o to, aby umělá inteligence na nových telefonech fungovala perfektně.

jak jsem ji zmiňoval, tak tato zpráva je vítanou především mezi uživateli, kteří jsou citliví na soukromí. MediaTek s Metou můžou nastavit ten nový bod zlomu, který pro mnohé může znamenat nový standard, jaký tady ještě nebyl. Uvidíme, co nám všechny zúčastněné společnosti přinesou v dalších letech. Nicméně, budoucnost vypadá zajímavě a my se na ni těšíme.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *