Oppo se chystá na představení své nové řady

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Oppo je v Česku ještě docela nevýrazná značka v porovnání s jeho konkurencí. Na český trh vlétla jeho řada Reno 10 docela potichu. A to dokonce natolik, že si jí mnozí běžní uživatelé ani nevšimli. My jsme měli tu možnost oba modely testovat s tím, že si vedly velmi dobře. Nicméně nyní se už čínská společnost chystá na uvedení nové generace – Reno 11. Jen pár dní před představením se nový smartphone objevil na testovací platformě GeekBench.

Nový telefon od Oppa je uveden s číslem modelu PJH110. Jeho základní deska má kódové označení k6895v_64 sestávající ze čtyř jader běžících na frekvenci 2 GHz, tří jader běžících na frekvenci 3 GHz a jednoho hlavního jádra s taktem 3,1 GHz. Složení procesoru odpovídá naprosto přesně MediaTeku Dimensity 8200, o kterém se už v minulosti uvádělo, že bude právě v nové řadě od Oppa. Seznam nám dále odhalil, že MediaTek bude spolupracovat s 12GB RAM. Software poběží na nejnovějším Androidu 14.

Oppo Reno 11 bude také premiant

Oppo Reno 11 dosáhlo ve vícejádrovém testu hned 3406 bodů, zatímco v jednojádrovém 1208 bodů. Z výpisu databáze bohužel žádné další skutečnosti nevíme. Nová řada je považována za vůbec první smartphony s nedávno oznámeným ColorOS 14. V tuto chvíli je potvrzeno, že nové telefony dorazí se zakřiveným displejem na bocích, tenkým tělem a modulem fotoaparátu ve tvaru pilulky tak, jak to v dnešní době začíná být stále oblíbenější. V pilulce se nachází 32MP selfie kamerka s ohniskovou vzdáleností 47 mm.

Je pravděpodobné, že se na náš trh oba modely dostanou později než budou uvedeny v Číně. Stejné to bylo i s řadou Reno 10, která se k nám dostala o dost měsíců později. Hlavním konkurentem nadcházející řady bude Honor 100, který bude rovněž uveden již příští týden. Nyní vyvstává otázka, která řada zaujme zákazníky víc.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, mysmartprice.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *