Recenze Oppo Reno10 Pro: Smartphone, se kterým na ostatní zapomenete

Oppo
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Telefony Oppo nejsou na našem trhu úplně běžné. I to je jeden z důvodů, proč je mnoho lidí nezná, ale mělo by. A já vám v dnešní recenzi řeknu všechny aspekty k tomu, které můžou být nápomocné při vašem dalším vybírání smartphonu. Pro začátek bych hned zmínil, že možná pro Evropany je Oppo no name společnost, ale nenechte se zmýlit. V Číně je tato značka velmi oblíbená s tím, že už dokonce představila i vlastní skládací telefony. Ještě než vám o Oppu něco řeknu, tak se pojďme podívat na nějaké základní specifikace.

Rozměry:162.3 x 74.2 x 7.9 mm, 185 gramů
Displej:AMOLED, obnovovací frekvence 120 Hz, FHD+ (2412×1080)
Procesor:Qualcomm Snapdragon 778G (SDM778G)
Fotoaparát:50MP hlavní senzor, 8MP ultraširokoúhlý snímač a 32MP teleobjektiv
Paměť:12 GB RAM + 256 GB interní úložiště
Operační systém:ColorOS 13.1 postavené na Androidu 13
Konektivita:WiFi 6, Bluetooth 5.2, 5G, NFC
Baterie:4600 mAh s podporou 80W drátového nabíjení
Cena:15 390 Kč

Obsah balení: Vše nezbytné zde nalezneme

Jak jsem posledně testoval Honor 90, tak jsem naříkal, že vlastně v balení u toho smartphonu všechno chybělo. To naštěstí u Oppa neplatí a přináší nám plnohodnotné balení se vším všudy. Nalezneme v něm samotný telefony, pin na otevírání slotu SIM karet, kabel s koncem USB-A a USB-C, 80W adaptér a příručku k ovládaní telefonu. Doufám, že takto Oppo bude pokračovat i v budoucnu a nebude se blbě vymlouvat na ekologii, tak jako mnoho jiných značek v dnešní době.

Vzhled a zpracování: Sice plast, ale kvalitně zpracovaný

Na první dobrou mě plastová záda trochu vylekala. Bál jsem se, že se tam budou držet otisky, což se sice někdy děje, ale ty jdou vidět pouze z určitého pohledu a chvíli. Nedrží se tam, takže se nemusíte bát, že byste měli během 10 dnů blbě vypadající telefon. A ač vám zpočátku můžou připadat záda nudná, tak po chvilce přijdete na to, že nejsou. Na slunci se stylově lesknou a nápis Oppo někdy vypadá, jako kdyby byl 3D. To samozřejmě záleží na osvětlení a úhlu pohledu. Já jsem měl tedy telefon v šedé barvě, která vypadá moc hezky, nevím, jak jsou na tom ostatní varianty, ale věřím tomu, že při nejmenším podobně. Šedá ladí k blyštivým stříbrným bokům, a tak budete vypadat vždy dobře s tímto telefonem v ruce.

Teď si něco povězme o stranách telefonu. Ty jsou příjemné, do rukou se nějak nezařezávají a ani nejsou moc velké. Na samotném vrchu telefonu je IR blaster pro ovládání televize. Já osobně jsem ho zkoušel na klimatizaci a dvě různé televize. Pokaždé fungoval rychle, spolehlivě a účinně. Nebojím se tedy říct, že by byl zde pouze na okrasu. Své využití najde. Vedle blasteru se pak nachází jeden mikrofon. Když se zaměříme na dolní stranu, tak tam najdete jeden slušně hrající reproduktor, který je schopný být hlasitý a zároveň nebýt umělý. Je jasné, že třeba basy nebudou znít tak parádně jako z reproduktoru, ale na běžné používání bohatě stačí. Vedle reproduktoru je konektor USB-C pro nabíjení a další mikrofon. A úplně nalevo se nakonec nachází slot pro SIM kartu, který je kousek od již zmíněného mikrofonu. Při prvním použití si dávejte pozor, abyste náhodou pin na otevření slotu SIM karty nestrčily do špatné dírky.

Teď se podívejme na modul fotoaparátu, který je skoro stejně důležitý jako celá plastová záda. Je sice trochu vystouplý, ale to už tak má snad každý telefon. Napravit to můžete snadno plastovým krytem, který sice v balení není, ale to ničemu nevadí, když máme alespoň adaptér. Rozvržení samotného modulu je na dnešní dobu už takové tradičnější. Nahoře se nachází hlavní snímač a dole pod ním další dva i s nápisem AI Portrait-cam. Nakonec na pravé straně je tlačítko napájení a kolébka hlasitosti s tím, že jsou obě v ideální poloze pro ovládání.

Oppo
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Displej: Bude se vám líbit, ale má háček

V dnešní době jsou AMOLED panely vesměs všechny hezké. Nicméně, některé jsou barevnější a některé méně barevné. No a Oppo Reno 10 Pro spadá do kategorie těch barevnějších displejů, kdy vynikají všechny detaily. Kdybych to měl porovnat s Honorem 90, tak na tom oba smartphony budou stejně. A to i v rámci zahnutí boků, které zde není extrémní, ale i přesto se mi děly nehezké věci. Několikrát se mi stalo, že během hraní hry displej přestal reagovat. Samotný telefon nezamrzl, a tak jsem řešil, jestli třeba nemám na boku jen nějak položený prst, na který by displej reagoval, ale také nic. Nakonec jsem došel k závěru, že za to může nejspíše zmatený herní režim, který je jinak skvěle propracovaný.

Oppo
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Nahoře v displeji je selfie kamerka, které si během běžného provozu ani nevšimnete. Ani nevím, co bych k ní napsal, protože je to stejné, jako u každé jiné společnosti. Jiný příběh to je už u svítivosti displeje, kde Oppo částečně zaostává za ostatními, bohužel. Někdy jsem se na displej musel fakt hodně soustředit, abych pořádně viděl, co tam je při přímém slunečním svitu. Ale zas to nechci popisovat jako něco strašného, protože to tak není.

Baterie: Tady nemám co vytknout

Baterie uvnitř telefonu zvládne i osm hodin zapnutého displeje. Samozřejmě záleží, jak vysoký jas budete mít, a co na telefonu budete přesně dělat. Například mi ubylo 38 % s tím, že jsem měl displej zapnutý 4 hodiny a na telefonu jsem hrál FIFA Mobile či American Marksman. Dále jsem projížděl různé sociální sítě, jako jsou Facebook, TikTok nebo Messenger. Za mě je tedy baterie super s tím, že se nemusíte bát, že by vás někdy zradila.

Jak jsem psal výše, tak k novému Oppu je v balení 80W adaptér, který funguje skvěle. Máte 0 %, pustíte si jeden díl vašeho oblíbeného seriálu a máte nabito. Běžná doba nabíjení z nuly na sto procent byla kolem 30 minut, což je pro lidi žijící rychlým životním stylem naprosto skvělé. Dokonce se nebojím ani říct, že takové nabíjení by klidně mohly mít všechny telefony. Je totiž naprosto dostačující se vším všudy.

Výkon: Herní režim mě uspokojil

Není zvykem, že by smartphony měly nějak extra propracovaný herní režim. To se ovšem netýká Oppa. To má herní režim na vysoké úrovni, který vám ukáže FPS i váš PING. To se především u online her, jako je FIFA Mobile, šikne. Žádná z her, které jsem zkoušel, se mi nesekala a telefon se nezahříval. Stalo se tak pouze jednou, a to když jsem měl displej na nejvyšší jas, volal jsem a ještě hrál American Marksman.

Pro vaši představu vám níže přikládám screenshot, na kterém jsou zobrazeny všechny detaily. Ovšem ukázání FPS a PING není vše, co herní režim nabízí. Máte tam i plno zkratek, kdy si můžete vypnout nechtěné dotyky či si nechat zablokovat příchozí hovory. Samozřejmostí je i plynulost celého systému, který se neseká a je svižný.

Zdroj fotografie: Svět Huawei

Fotoaparát: Tři fotoaparáty a každý je použitelný

Oppo Reno 10 Pro má hlavní snímač, ultraširokoúhlý a teleobjektiv. To se už v dnešní době moc nevidí u telefonů střední třídy. Nejdříve si něco řekněme o hlavním snímači. Ten produkuje kvalitní fotografie, kterým nechybí sytost, barevnost a ostrost. Celkově jsem s ním nezaznamenal žádný problém s tím, že produkuje důstojné fotografie ve dne i v noci.

Ultraširokoúhlý snímač nabídne rovněž fajn fotografie, za které se nebudete muset stydět. Na okrajích nejsou moc stopově rozmazané a jejich barevnost je také potěšení pro oči. A to i když fotografii přiblížíte. Oppo se nezdá, ale opravdu jeho fotografie stojí za to.

A nakonec si na paškál vezměme teleobjektiv. Ten pořizuje fotografie 2x zoomem, který je obstojný. Není úplně to nejlepší, ale na telefon střední třídy je to super. Nemyslím si, že by měl důvod si někdo stěžovat. V porovnání s konkurencí je to pro mě ideální objektiv, který nezklame.

Největším překvapením v oblasti fotoaparátů byl však noční režim. Přijde mi, že se tady Oppo snad inspirovalo u Huawei, jelikož i z úplné tmy dokázalo vyčarovat přehlednou fotografii se vším všudy. Rovněž si telefon skvěle vedl i se světlem z lamp. Však se podívejte sami. Jediným menším problémem je ostrost, ale to lze chápat, když je všude okolo tma a telefon k zesvětlení používá post-processing.

Software: Pro mě něco nového

Rovnou se přiznám, že s ColorOS jsem neměl ještě žádné zkušenosti, a tak jsem trochu pochyboval, jak na tom systém bude. A musím konstatovat, že to nebylo vůbec tak zlé, jak by se mohlo zdát. Systém je intuitivní a vcelku lehce se v něm zorientujete. Možná vás lehce zklame předinstalovaný balast v telefonu, ale toho není moc. A zároveň to není nic, co by nešlo odinstalovat.

Závěr: Objevte něco nového, co si zamilujete

Jak jsem psal na začátku. Oppo není v Česku úplně známé, ale i přesto si myslím, že by mělo dostat vaši šanci. Model Reno10 Pro vám toho nabídne hodně za přijatelnou cenu mezi 15 000 až 16 000 Kč. Já si jeho testování dokonale užil. Kdybych měl něco vyzdvihnout, tak to bude určitě baterie, fotoaparáty a výkon. A naopak jako trochu horší bych určil displej, což není nic negativního. Kdyby byl každý telefon dokonalý, tak by pak nemělo smysl vytvářet nové. Kdyby vás cokoli zajímalo, tak se mi nebojte napsat do komentářů.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

OPPO Reno10 Pro na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *