Palworld je nový hit Steamu trhající rekordy

Palworld
Zdroj: Palworld

Palworld je v herním světě nová hra, která nabízí to, po čem fanoušci Pokémonů volají už dlouhodobě. A právě díky tomu je Palworld natolik populární. Přezdívá se jí jako „pokémoni se zbraněmi“ s tím, že hráčům nabízí směsici různých funkcí, jako jsou chytání tvorů podobných pokémonům či budování své vlastní základny. S novou hrou přišlo studio Pocketpair a rovnou ji vydalo na Xbox One, Xbox S, Xbox X a počítače. Nepřekvapivě se úspěch dostavil už přes noc.

Ačkoli hra existuje krátkou dobu, tak už je desátou nejhranější hrou na Steamu. To ukazuje, že dokáže zaujmout širokou škálu hráčů. Novinku hrálo najednou přes 730 000 hráčů, čímž se až nebezpečně přiblížila rekordmanovi Baldur’s Gate 3 s počtem přes 855 000 hráčů. Nicméně Palworld není oblíbené jenom na Steamu, ale také se jedná o druhou nejsledovanější hru na Twitchi a celkově je to žhavé téma probírané na sociálních sítích.

Palworld
Zdroj: Palworld

Spuštění bylo úspěšné tolik, že vývojáři museli řešit s Epic Games velký nárůst uživatelů, a aby ho zároveň zvládli. Naštěstí vývojáři problémy rychle vyřešili, a tak se hry prodalo rovnou 2 miliony kopií za pouhé dva dny. Přitažlivost nové hry spočívá v jejím navržení. Představuje neobvyklé zaměření na chytání příšer, využívá stvoření podobná Pokémonům pro plnění úkolů, jako je budování farem a obrana osad. Jeho různorodá hratelnost zajišťuje široké spektrum hráčů.

Další zásadní věcí je monetizace. Ta je totiž u této hry skvělá. Mikrotransakcí je tam minimum a vy si hru můžete užít bez Battle Passu a podobných dalších placených služeb. Tato nezvyklá strategie zajišťuje to, že hra nefunguje na principu pay to win neboli v překladu zaplať za výhru.

Pokémon Company v tomto směru promarnilo příležitost. Věřím tomu, že kdyby tato hra byla s klasickými Pokémony, tak se bude těšit ještě větší oblibě. Bohužel, jak všichni víme, tak se japonská značka spíše zaměřuje jen na Nintendo.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, windowscentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *