Nintendo Switch 2 dorazí o něco později. Společnost se chce držet nostalgického termínu

Nintendo Switch 2
Zdroj: Nintendo

Když byla v roce 2017 uvedena na trh konzole Nintendo Switch, vzala svět útokem. Díky knihovně, která zahrnuje oblíbené série jako Zelda, Mario a Animal Crossing, se Switch stal nejen pojmem, ale také dosud nejprodávanější konzolí společnosti Nintendo.

Téměř o 7 let později fanoušci netrpělivě čekají na uvedení nástupce, konzole Switch 2. Na rozdíl od předchozích zvěstí, které naznačovaly uvedení na trh v roce 2024, si však kapesní konzole může dát na čas. Nejnovější informace z různých zdrojů nyní ukazují na uvedení v prvním čtvrtletí roku 2025.

Metroid Prime 4 by mohl být prvním stěžejním titulem pro Nintendo Switch 2.

Tento nový časový plán naznačuje, že Nintendo usiluje o vydání podobně jako u původního Switche, který se na trhu objevil v březnu 2017. Vývojáři byli o tomto posunu informováni, přičemž někteří z nich již pracují na hrách pro nadcházející konzoli, což naznačuje silný start její startovní sestavy.

Jedním z titulů potenciálně připravovaných pro Switch 2 je Metroid Prime 4. Vývoj hry, původně oznámený v roce 2017, byl v roce 2019 znovu zahájen a od té doby běželo vše relativně v tajnosti. Toto zpoždění vedlo ke spekulacím, že by se mohlo jednat o vlajkový titul pro novou konzoli.

Úspěch původního Switche, který se stal nejprodávanější konzolí společnosti Nintendo, nastavuje jeho nástupci vysokou laťku. Vzhledem k tomu, že prodeje překonaly prodeje jeho konkurentů od Sony a Microsoftu, musí příští konzole od Nintenda naplnit velká očekávání. Handheld již údajně disponuje zpětnou kompatibilitou. Fanoušci netrpělivě čekají, jak Nintendo plánuje navázat na odkaz Switche svou další herní inovací.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com, polygon.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *