Hry od společnosti Rockstar již nebudou podporovat systémy Win7 a Win8. Co tohle znamená pro hráče?

Ilustrační snímek / Zdroj: Rockstar Games

Společnost Rockstar Games, vývojář populárních videoher jako Grand Theft Auto a Red Dead Redemption, oznámila, že již nebude podporovat operační systémy Windows 7 a Windows 8.

Toto rozhodnutí přichází v souvislosti s ukončením podpory těchto operačních systémů ze strany společnosti Microsoft. To znamená, že od společnosti Microsoft již nebudou dostávat bezpečnostní aktualizace ani technickou podporu.

Ukončení podpory by mohlo způsobit, že systém a hry budou zranitelné vůči bezpečnostním hrozbám. Společnost Rockstar Games se proto rozhodla ukončit podporu těchto operačních systémů, aby zajistila, že její hry budou hrány na bezpečných a aktuálních systémech. Společnost Rockstar Games oficiálně ukončí podporu těchto operačních systémů 30. ledna 2024.

Jaké jsou důsledky pro hráče, kteří používají Windows 7 a Windows 8?

Hráči, kteří používají Windows 7 a Windows 8, již nebudou moci po 30. lednu 2024 používat Rockstar Games Launcher k nákupu nebo hraní titulů Rockstar Games. To znamená, že nebudou mít přístup k novému obsahu nebo aktualizacím svých her. Mohou se také setkat s problémy s kompatibilitou při budoucích aktualizacích nebo opravách. Také mohou být zranitelnější vůči bezpečnostním hrozbám, pokud budou tyto operační systémy používat i po ukončení podpory ze strany společnosti Microsoft.

Rockstar Games Launcher je desktopová aplikace, která hráčům umožňuje nakupovat a hrát tituly Rockstar Games na počítači. Je podobná jiným spouštěčům her, jako jsou Steam a Epic Games Launcher. Spouštěč poskytuje hráčům centrální centrum pro správu jejich knihovny Rockstar Games, nákup nových titulů a přístup k nastavení hry a podpoře.Co mají hráči dělat, pokud používají Windows 7 nebo Windows 8?

Hráči, kteří používají Windows 7 nebo Windows 8, by měli zvážit přechod na novější operační systém, například Windows 10. Systém Windows 10 je v současné době nejmodernější a nejbezpečnější operační systém od společnosti Microsoft a je kompatibilní s nástrojem Rockstar Games Launcher. Upgrade na systém Windows 10 zajistí, že hráči budou moci i po 30. lednu 2024 hrát své oblíbené tituly od Rockstar Games a dostávat aktualizace a nový obsah. Upgrade na Windows 10 také zajistí lepší zabezpečení a výkon než používání zastaralého operačního systému.

Dalo se to očekávat

Rozhodnutí společnosti Rockstar Games ukončit podporu systémů Windows 7 a Windows 8 je pro hráče, kteří tyto operační systémy používají, významnou událostí. Znamená to, že po 30. lednu 2024 již nebudou moci používat spouštěč Rockstar Games Launcher k nákupu nebo hraní titulů Rockstar Games. Hráči, kteří používají tyto operační systémy, by měli zvážit přechod na systém Windows 10, aby si zajistili, že budou moci i nadále hrát své oblíbené hry a získávat aktualizace a nový obsah. Upgrade na Windows 10 také zajistí lepší zabezpečení a výkon než používání zastaralého operačního systému.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, rockstarintel.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *