PC hráči ze začátku ostrouhají, už zase. Rockstar doposud potvrdil vydání GTA 6 pro PlayStation 5 a Xbox řady X a S

GTA 6
Autor: skiegraphicstudio / Zdroj: artstation

Hra Grand Theft Auto VI (GTA 6) se oficiálně objeví na PlayStation 5 a Xboxech řady X a S v roce 2025. Tuto zprávu potvrdila v tiskové zprávě mateřská společnost Rockstar, Take-Two Interactive. Společnost však zatím neposkytla žádné informace týkající se vydání na PC.

GTA 6 se pravděpodobně nakonec objeví i na PC, ale zatím není oficiálně známo, kdy by to mohlo být. Tato strategie vydávání odráží přístup zvolený u předchozích dílů GTA.

Hry Grand Theft Auto V i IV byly nejprve vydány na konzolích, později následovaly porty pro PC. GTA 4 se na PC objevilo osm měsíců po konzolích, zatímco GTA 5 trvalo déle a vyšlo 18 měsíců po svém konzolovém protějšku.

Samotný trailer je krátký, ale nabitý akcí a ukazuje neonově osvětlené ulice Vice City a jeho okolí. Podle společnosti Take-Two je GTA 6 „dosud největší a nejúchvatnější evolucí série Grand Theft Auto“.

Trailer nám také dává nahlédnout na hlavní hrdinku hry, mladé ženy jménem Lucia. GTA VI se tak stává první hrou v sérii s ženskou hrdinkou a zároveň první hrou, která se odehrává ve Vice City od Grand Theft Auto: Vice City z roku 2002.

Zakladatel společnosti Rockstar Games Sam Houser v tiskové zprávě uvedl, že GTA VI „pokračuje v našem úsilí posouvat hranice možností vysoce pohlcujících, příběhem poháněných zážitků v otevřeném světě“.

„Jsme nadšeni, že se o tuto novou vizi můžeme podělit s hráči po celém světě,“ řekl Houser.

GTA 6 je bezpochyby jedním z nejočekávanějších videoherních titulů všech dob. Série si získala obrovskou popularitu díky svému otevřenému světu, poutavým příběhům a podmanivým postavám. Očekává se, že GTA 6 bude v tomto odkazu pokračovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com, take2games.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *