Pentagon odhalil více než 350 pozorování UFO od roku 2021. Díky těmto pozorováním se USA snaží rozluštit nové technologie

UFO
Autor: Stefan Keller / Zdroj: Pixabay

Američtí úředníci zkoumají možnost existence vyspělé technologie UFO a hrozbu, kterou může představovat, protože Pentagon odhalil, že od roku 2021 bylo zaznamenáno více než 350 pozorování. Nejnovější vlnu setkání odhalil Úřad ředitele národních zpravodajských služeb (ODNI), protože incidenty nadále vyvolávají ve Washingtonu znepokojení a intriky.

Představitelé Pentagonu odpovědní za sledování UFO potvrdili, že od března 2021 bylo zaznamenáno 366 hlášení o důležitém pozorování. Přibližně 195 z těchto setkání bylo identifikováno jako podezřelé bezpilotní letouny, balony a vzdušný „nepořádek“. Existuje však 171 případů, které zůstávají neidentifikované, protože vykazují „neobvyklé letové charakteristiky, výkony a schopnosti“.

Většina nových pozorování pochází od provozovatelů „amerického námořnictva a amerického letectva“ a k incidentům nadále dochází v „omezeném nebo přísně střeženém vzdušném prostoru“.

UFO je oficiálně známé jako neidentifikovatelné letecké úkazy (UAP). Ty jsou následně oficiálně zkoumány Spojenými státy po přílivu přesvědčivých zpráv vojenských letců. A po nátlaku amerických zákonodárců jsou nyní povinni vypracovávat oficiální zprávy o těchto pozorováních v rámci společného úsilí ODNI a nově zřízeného Úřadu pro řešení anomálií (All-Domain Anomaly Resolution Office – AARO). AARO se ujímá vedení při shromažďování údajů a informací o těchto pozorováních UFO. Nově jsou odtajněné verze společných zpráv nyní zveřejňovány. Ředitel projektu Dr. Sean Kirkpatrick, který dříve pracoval jako zástupce ředitele zpravodajských služeb na americkém vesmírném velitelství, představil poslání projektu AARO.Vyložil všechny „klíčové vědecké a zpravodajské otázky“ projektu. Patřilo k nim posouzení „případné technologické mezery“ mezi jevy a USA. A také uvedl, že chtějí stanovit „nebezpečí, rizika nebo hrozby ze strany jevů, která plynou pro USA“ a „přiřazení jevů přírodním nebo umělým zdrojům“. Dr. Kirkpatrick ve své prezentaci uvedl, že chtějí zjistit „přísné vědecké pochopení a inteligenci jevů“. „UAP jsou zdroje anomálních, kosmických, leteckých, námořních nebo transmediálních pozorování, které zatím nelze připsat známým aktérům nebo příčinám,“ uvádí se v ní.

Projekt chce rovněž zjistit, „zda pod zjevnou inteligentní kontrolu, zjevnou reakci na pozorování a/nebo přítomnost pozorovatele a zjevné známky lhostejnosti nebo nepřátelství“. A chtějí zjistit případné „fyziologické, psychologické nebo jiné účinky zjevně odpovídající pozorování UAP“. UFO jsou tradičně velmi stigmatizovaným tématem, často jsou odmítány jako nic jiného než konspirační teorie nebo něco pro svět podivínů.

V posledních letech se však konverzace posunula, a dokonce i americká vláda přiznala, že na obloze existují věci, které zatím nedokáže nebo nechce veřejně identifikovat. Američtí zákonodárci založili nové vyšetřování Pentagonu poté, co ohromující série uniklých videí ukázala setkání armády s UFO, jako je například nechvalně známý „Tic Tac“. Znamenalo to neuvěřitelný obrat poté, co vláda v 60. letech minulého století na závěr projektu Modrá kniha UFO zavrhla. O debatě, která byla po desetiletí považována za okrajové a škodlivé téma, nyní otevřeně hovoří velmi vysoce postavené osobnosti, včetně bývalého prezidenta Billa Clintona a Baracka Obamy.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *