Po 14 letech konec. Omegle definitivně skončilo

Omegle
Autor: M. Ameen / Zdroj: Pixabay

Když se řekne Omegle, tak vám drtivá většina teenagerů řekne, o co jde. Mezi dospělými tato sociální síť nebyla moc populární. Základním principem na Omegle bylo náhodné seznámení se s druhou stranou, přičemž ani jeden uživatel nevěděl, jak vypadá ta druhá strana. Sociální síť začínala s chatem a pak se k chatu ještě přidalo video. To fungovalo na naprosto stejném principu jako chat jen s tím rozdílem, že se uživatelé ihned viděli na kameře.

Odchod Omegle z internetu je nečekaný a pro mnohé může být šokující. Nic nenasvědčovalo tomu, že by tato populární sociální síť mohla skončit. Bohužel opak je pravdou. Nyní, když najedete na stránky Omegle, tak se vám ukáže pouze sáhodlouhý vzkaz od jeho zakladatele Leif K-Brookse. V něm se mimo jiné může uživatel dočíst, jak vlastně celá sociální síť začínala a další fakta spjatá právě s touto sítí.

Pro Omegle nastala špatná doba

Příčinou konce Omegle je více faktorů, které se sešly naráz. Mezi ty dva nejdůležitější patří častý výskyt lidí, kteří tento web používali ke špatným účelům. Tím myslím lidi, kteří po nezletilých vyžadovali obnažené fotografie nebo ty, kteří si během videohovoru stahovali kalhoty. Nicméně to se na Omegle dělo už relativně delší dobu. O definitivní konec se pravděpodobně postaraly dnešní restrikce a také zvyšující se náklady, které v posledních letech opravdu rapidně stoupají. Samotný tvůrce uvádí, že už nešlo tuto sociální síť provozovat po finanční a ani psychologické stránce. Dokonce prohlásil, že nechce dostat infarkt ve svých 30 letech.

Alternativou ke zrušené sociální síti je ome.tv, které funguje na stejném principu jen s tím rozdílem, že tam není dostupný chat, ale pouze video. Bude zajímavé sledovat, jak si ome.tv povede v době, kdy jsou pravidla ohledně sociálních sítí stále přísnější. Ze svých zkušeností můžu říct, že i tam se vyskytují lidé, kteří se chovají naprosto nevhodně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *