Historický milník: Tesla vyrobila již 5 milionů aut

Tesla
Autor: Blomst / Zdroj: Pixabay

Tesla oznámila, že oficiálně vyrobila již 5 milionů aut. To je podivuhodný výkon, protože teprve před půl rokem společnost vyrobila teprve 4miliontý vůz. Některé automobilové společnosti ani zdaleka během šesti měsíců nevyrobí tolik aut, co Tesla. To jen dokazuje to, že se Tesla drží svého závazku. Je totiž opravdu hodně efektivní a počítáme s tím, že se to v budoucnu jen zlepší a my budeme u toho.

Svůj první vůz americká společnost vyrobila v roce 2008 s tím, že se jednalo o model Roadster. Pak přišel na řadu model S, model X a v roce 2017 model 3. Teprve v roce 2020 firma Elona Muska vyrobila svůj miliontý vůz. Uběhly tři roky a už jich má na kontě rovnou pět milionů. Pokud to půjde tímto tempem dále, tak je docela jasné, že předčí i ty největší automobilky.

Běžní lidé pětimiliontý milník moc řešit nebudou, ale faktem je, že pro lidstvo znamená hodně. Ukazuje to totiž schopnost inovace výroby natolik, že je mnohem efektivnější než předtím. Samozřejmě s tím souvisí i vyšší poptávka po elektromobilech, ale musíme zmínit, že má Tesla pouze 4 obří továrny napříč světem. Vůbec ta největší se nachází v Šanghaji s tím, že z tamní výroby linky sjel vyrobený 2miliontý vyrobený vůz.

Další výrobní linky jsou v kalifornském Fremontu, texaském Austinu a německém Berlínu, který má k nám bezkonkurenčně nejblíže v porovnání s ostatními závody. Další závod Elon Musk plánuje postavit v mexickém Nuevo Leon. Podle některých zpráv společnost údajně zvažuje postavit továrnu také v Indii. To by nebylo nic překvapivého, jelikož se začíná do Indie přemisťovat mnoho společností včetně Applu či Foxconnu.

Závěr

Elektromobily jsou pro nás budoucností, a je nutné, abychom tak na ně vzhlíželi. Zpočátku sice byly finančně nedostupné, ale v tuto chvíli už je jejich cena mnohem příznivější, a to díky čínským výrobcům, kteří elektrická auta vyrábí levněji, než evropské automobilky.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, bnn.network

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *