Počet nativních aplikací na HarmonyOS dosáhl počtu 4000

HarmonyOS
Zdroj: Svět Huawei

Už je tomu několik let, co Huawei představil svůj vlastní operační systém HarmonyOS, který je určen pro všechna chytrá zařízení společnosti. Huawei ho uvedl na trh v reakci na americký zákaz, který mu přestal umožňovat používat Google služby v jeho zařízeních. Od té doby se tento systém rozšířil do aut, mobilů, tabletů, reproduktorů a právě telefonů. Nyní čínská společnost odhalila, že počet nativních aplikací pro HarmonyOS přesáhl milník 4000 aplikací, což je úžasný úspěch a jasný důkaz toho, že je o HarmonyOS zájem.

Huawei s touto zprávou přišel v době, kdy se připravuje na vydání nové verze svého operačního systému HarmonyOS NEXT, což bude vůbec první verzí tohoto systému, na které nebudou fungovat APK soubory určené pro zařízení s Androidem. Tímto krokem se Huawei naprosto odprostí od ostatních výrobců telefonů s Androidem a přidá se na stranu, která má rovněž svůj vlastní operační systém iOS.

Rozhodnutí o odstranění podpory APK souborů je rozumné a pochopitelné. Společnost se chce zaměřit výhradně na vývoj aplikací pro HarmonyOS. Nicméně, nemusíte se bát. Huawei už dříve avizoval, že EMUI bude APK soubory podporovat i nadále. Jestli se někdy dočkáme plnohodnotné verze HarmonyOS na globálním trhu, tak zřejmě dostaneme hotový operační systém, který už bude ozkoušen čínskými uživateli, ale to bude ještě dlouhá cesta.

Huawei se nevzdává a HarmonyOS roste

Před čtyřmi měsíci jsme se dozvěděli, že pracovalo na nových aplikacích pro HarmonyOS okolo 200 vývojářů. Dnešní číslo se odhaduje až na 20násobné, což je působivý růst za tak krátkou dobu. V minulosti jsme se dozvěděli, že dokonce i McDonald’s pracuje na své vlastní aplikaci pro HarmonyOS NEXT. A pokud tuto aplikací vydá, tak to bude pravděpodobně první západní firma, která se tak zachová. Můžeme předpokládat, že ostatní ji budou časem následovat, ač to není v tuto chvíli jisté.

Operační systém od Huawei bude konkurencí pro Android a iOS. A možná také pro HyperOS od Xiaomi. Nicméně, to pořád funguje na Androidu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, yicaiglobal.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *