Poslední informace naznačují komplikace při práci na GTA 6. Nově může být v sázce odložení na rok 2026

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games

Fanoušci, kteří netrpělivě očekávají uvedení hry Grand Theft Auto 6 na trh, se možná budou muset obrnit větší trpělivostí, protože nedávné finanční informace naznačují možné zpoždění vydání hry.

Známé vývojářské studio Rockstar fanoušky navnadilo potvrzením, že GTA 6 je ve vývoji, doprovázeným krátkým zábleskem v podobě traileru představeného v prosinci 2023. Od té doby však byly podrobnosti týkající se očekávaného pokračování skoupé a nadšenci museli rozebírat záhadné indicie uvedené ve videu.

Nejnovější odhalení přišlo od Take-Two Interactive Software, mateřské společnosti Rockstaru, jejíž nedávné zasedání o hospodářských výsledcích objasnilo možný vývoj. Podle zpráv serveru GameSpot a přepisů serveru Seeking Alpha společnost Take-Two revidovala svou prognózu tržeb pro fiskální rok 2025 (FY25) a upravila ji směrem dolů z 8 miliard USD na 7 miliard USD. Ačkoli finanční ředitelka společnosti Take-Two Lainie Goldsteinová tuto úpravu výslovně nekomentovala, snížená prognóza je v kontrastu s předchozími diskuzemi během schůzky o příjmech za rok 2023.

Původní prognóza tržeb ve výši 8 miliard dolarů pro rok 25 naznačovala, že vzhledem k očekávaným významným příjmům z titulu by GTA 6 mohlo být vydáno v tomto časovém rámci. Snížení předpokládaných příjmů na rok 25 o 1 miliardu dolarů však podnítilo spekulace, že vydání hry GTA 6 mohlo být odloženo na rok 26, což by mohlo naznačovat vydání po 1. dubnu 2026.

Údajné zpoždění by mohlo znamenat přesun do jiného fiskálního roku, ale také mírné prodloužení v rámci roku 25. Pokud by taková úprava byla přesná, mohla by kompenzovat snížení o 1 miliardu USD a zároveň by odpovídala prognóze příjmů ve výši 7 miliard USD, která byla uvedena v nedávném hovoru k výsledkům. Pokud se tedy prognóza společnosti Take-Two naplní a spekulované zpoždění se uskuteční, naznačuje to spíše odklad příjmů než zásadní finanční komplikaci.

Navzdory těmto finančním ukazatelům zůstávají společnosti Rockstar i Take-Two ohledně konkrétního termínu vydání GTA 6 skoupé na slovo. Goldstein během hovoru k výsledkům zdůraznil, že prognózy příjmů podléhají průběžným úpravám v rámci procesu sestavování rozpočtu, což naznačuje složitost předvídání termínů uvedení hry na trh v herním průmyslu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dexerto.com, livemint.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *