Vlastníte konzole staré generace? Tady je 5 důvodů, proč si GTA 6 nezahrajete na PS4 a Xbox One

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games

Bylo to dlouhé desetileté čekání, ale nyní už známe oficiální pohled do očekávané hry GTA 6. Zatímco vzrušení je velké, stejně tak zprávy týkající se úniků ve hře. V poslední zprávě z počátku tohoto roku známý insider Tom Henderson naznačil, že GTA 6 s velkou pravděpodobností nevyjde na PS4 a Xbox One.

Přestože tyto dvě konzole mají ve své knihovně několik skvělých titulů, opuštění těchto konzolí by mohlo být pro Rockstar Games tím nejlepším možným přístupem k dalšímu vydání. Platformy, na kterých bude Grand Theft Auto 6 dostupné je zatím jako šafránu. Konkrétně se zatím oficiálně mluví o PS5 a Xbox Series X/S.

Společnost Rockstar by se však měla vyhnout konzolím Old-Gen a poučit se z problémů jiných velkých titulů z poslední doby a vlastního multiplayeru. Pojďme se tedy podívat na pět důvodů, proč GTA 6 pravděpodobně nevyjde na PS4 a Xbox One.

GTA 6 na PS4 a Xbox One: Pět důvodů, proč nevyjde na konzolích staré generace

1) Možné problémy s výkonem

Jedním z nejjednodušších důvodů, proč Grand Theft Auto 6 nevyjde na PS4 a Xbox One, je možnost problémů s výkonem. Přestože na těchto konzolích dokázaly běžet rozsáhlé hry jako Red Dead Redemption 2, nedávné velké tituly jako Cyberpunk 2077 měly s výkonem značné problémy.

I když všechny problémy Cyberpunku nesouvisely s PS4 a Xbox One, nelze popřít, že hardware těchto platforem je již zastaralý. Příští titul od Rockstar Games by mohl být ještě většího rozsahu, jak naznačuje únik mapy GTA 6. Proto by podobné problémy mohly trápit i tuto hru na konzolích staré generace.

2) Dokonce i stařičké GTA Online se na těchto konzolích potýká s problémy

Režim pro více hráčů GTA Online ve hře Grand Theft Auto 5 patří v posledním desetiletí k největším přednostem společnosti Rockstar. Jeho úspěch posunul sérii Grand Theft Auto zcela novým směrem. V pravidelných intervalech pro něj vycházejí významná DLC, která do titulu přinášejí nový obsah a hráče neustále baví.

Tím se však také výrazně rozšířil oblíbený multiplayer nad rámec jeho původního návrhu. Výsledkem je, že se nyní potýká s problémem plynulého chodu na systémech PS4 a Xbox One. Vzhledem k tomu, že se očekává, že Grand Theft Auto 6 bude mnohem pokročilejší, Rockstar by se neměl obtěžovat s jeho vydáním na těchto konzolích.3) Omezenost rozmanitosti funkcí samotné hry

Vývoj a optimalizace hry Grand Theft Auto 6 pro systémy PS4 a Xbox One by mohly zabránit využití jejího skutečného potenciálu. Nástupci těchto dvou konzolí, PS5, respektive Xbox řady X/S, jsou lepší téměř ve všech ohledech a umožňují implementovat funkce, které by v předchozí generaci pravděpodobně nebyly možné.

Na novou hru Grand Theft Auto čekají fanoušci už neuvěřitelně dlouho. Nikdy předtím nebyla mezi dvěma po sobě jdoucími tituly této série delší mezera, takže nadcházející vydání by mělo po svém vydání přinést ten nejlepší možný zážitek na platformě Next-Gen.

4) Nemusí být schopen přizpůsobit se změnám

Další díl Grand Theft Auto bude mít s největší pravděpodobností vlastní režim pro více hráčů, což bylo naznačeno i v únicích z GTA 6. Pokud pro něj Rockstar po uvedení na trh zvolí podobnou strategii, tedy pravidelné vydávání DLC a aktualizací, nemusí mít PS4 a Xbox One prostor pro velké změny.

Verze Grand Theft Auto Online pro PS5 a Xbox řady X/S již obsahuje některé exkluzivní funkce a v blízké budoucnosti přivítá další. Proto by PS4 a Xbox One nemusely takové změny pojmout i ve svém pokračování.

5) Zásoby konzolí současné generace jsou nyní mnohem stabilnější

Pořízení konzolí současné generace, zejména PS5, bylo dlouho neuvěřitelně obtížné kvůli nedostatku skladových zásob. Většina hráčů proto zůstala u konzolí staré generace. Naštěstí se nyní situace výrazně zlepšila a společnost Sony dokonce přišla s verzí PS5 Slim.

Hráčská základna na těchto konzolích by měla být do roku 2025, tedy zhruba v době, kdy má údajně vyjít GTA 6, ještě větší. Vydávat ji na PS4 a Xbox One tedy pravděpodobně nebude mít velký smysl.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dotesports.com, svg.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *