Postupně se k nám dostávají nové informace o připravovaném MateBooku

Huawei Matebook
Řada MateBook / Zdroj fotografie: Lukáš Drahozal

Očekáváme, že Huawei již brzy uvede na trh nový notebook, který bude patřit do řady MateBook. Ta je již poměrně hodně známá a patří do ní velké množství množství notebooků společnosti Huawei. Ještě včera se k nám dostaly první informace o nadcházejícím notebooku prostřednictvím benchmarku GeekBench. GeekBench nám ukazuje různé parametry zařízení a zároveň nám spočítá výkon jader.

Výpis odhaluje, že zatím nepředstavený MateBook je poháněn procesorem Inteel Core i7-12700H 12. generace. Samotný procesor má 14 jader. Dále se u něj dočkáme 16GB LPDDR 3733 RAM, která je stejná jako u Huawei MateBook X Pro vydaném koncem minulého roku. Ve vícejádrovém testu získalo zařízení 10 726 bodů, kdežto v jednojádrovém 1 693 bodů.

Ihned po vybalení z krabice na vás bude čekat nejnovější Windows 11. Kromě těchto informací z GeekBench nic víc nevíme. Není tomu dávno, co společnost Huawei uvedla na trh MateBook 16 poháněný procesorem AMD s 16palcovým 2,5K displejem s poměrem stran 3:2. Existuje jistá možnost, že tento notebook bude verzí MateBooku 16 s Intelem.

Zatím jsme se od Huawei nedočkali vůbec žádného vyjádření ohledně uvedení nejnovějších MateBooků. Poslední zprávy naznačovaly, že bychom se jich mohli dočkat ještě tento měsíc společně s jinými zařízeními.

Je pozoruhodné sledovat, jak si čínský gigant vede na poli se spotřební elektronikou. Myslím, že málokdo očekával takový postup, když vezmeme v potaz sankce ze strany USA. Mě osobně tyto zprávy těší a doufám, že Huawei v tomto představování nepoleví. Jak to máte vy? Čekali jste takové pokroky? Dejte mi vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *