Předpoklad se naplnil. Na modelech iPhone 14 Pro se vypalují displeje

iPhone 14 Pro
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Nejnovější vlajkové lodě společnosti Apple iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max byly uvedeny na trh ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Jednou z hlavních funkcí, které společnost inzerovala, byl režim Always on Display. Ten uživatelům umožňuje zobrazit klíčové informace, jako je čas, datum a oznámení, aniž by museli telefon probudit. Objevily se však obavy z možného vypálení obrazovky v důsledku této funkce. A zdá se, že se tyto obavy potvrdily.

Podle zpráv ze sociálních médií se u některých uživatelů iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max objevilo vypálení obrazovky v důsledku používání funkce Always on Display. Vypálení je viditelné jako následný obraz, který zůstává na obrazovce i po vypnutí telefonu. Na snímcích sdílených online je jasně vidět tapeta zamykací obrazovky a čas zobrazený v aplikaci WeChat.

Znepokojující je navíc to, že tyto zprávy naznačují, že obrazovky iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max se v oblasti výřezu Dynamic Island rychle vypalují. Jedná se o malý výřez v horní části obrazovky, ve kterém se nachází přední fotoaparát a další senzory. Zdá se, že problém je častější při spuštění jedné nebo dvou aplikací. Protože se tím zvětšuje vizuální velikost výřezu.Není jasné, jak je tento problém rozšířený. Několik uživatelů však tento problém nahlásilo a požádalo o pomoc poprodejní servis společnosti Apple. Jeden uživatel uvedl, že mu zaměstnanci společnosti Apple sdělili, že se s vypalováním obrazovky u nových iPhonů dosud nesetkal. Uživateli se však podařilo získat bezplatnou výměnu obrazovky v rámci prodloužené záruky Apple Care+. Jiný uživatel uvedl, že svůj iPhone 14 Pro vlastní teprve necelý měsíc. Na obrazovce však již zůstal pozůstatek po funkci Dynamic Island.

Společnost Apple se k této situaci zatím nevyjádřila a není jasné, jaké kroky podnikne k vyřešení tohoto problému. Vypalování obrazovky není nový problém a může být způsobeno řadou faktorů. Například dlouhodobě statické obrázky, které se na obrazovce objevují. Zdá se však, že s funkcí Always on Display by se tento problém mohl u iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max vyskytovat častěji.

Prozatím je důležité, aby si uživatelé iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max byli vědomi možnosti vypálení obrazovky a podnikli kroky k minimalizaci rizika. To může zahrnovat vyhýbání se funkci Always on Display nebo zkrácení doby, po kterou je aktivní. Stejně jako pravidelná změna tapety a vyhýbání se používání aplikací, které mají statické prvky. Jakmile bude k dispozici více informací, bude zajímavé sledovat, jak společnost Apple na tento problém zareaguje. A jaké kroky společnost podnikne k jeho řešení.

Vypalování obrazovky u chytrých telefonů

K vypalování obrazovky u chytrých telefonů může dojít, když se na obrazovce po dlouhou dobu zobrazuje statický obraz. To způsobí, že některé pixely jsou nadměrně používané a trvale jasnější než jiné. To může mít za následek efekt “ ghost image“ nebo „vypálení pixelu“. Obrys statického obrázku zůstává na obrazovce, i když se objeví další obrázky.

Následují některé z příčin vypalování obrazovky u chytrých telefonů:

    Zobrazování statických obrázků po delší dobu: To je nejčastější příčina vypalování obrazovky. Pokud se statický obrázek, například logo nebo navigační panel, zobrazuje na obrazovce každý den po několik hodin, mohou se pixely používané k zobrazení tohoto obrázku přetížit a trvale zesvětlit více než okolní pixely.

  • Vysoký jas obrazovky: Při maximálním jasu jsou pixely na obrazovce na hranici svých možností. A to může časem vést k vypálení obrazovky.

  • Stárnutí displeje: Stejně jako všechny elektronické součásti, i displeje smartphonů časem degradují. Jak displej stárne, mohou být pixely náchylnější k vypalování obrazovky.

  • Vysoká teplota: Vystavení smartphonu vysokým teplotám. Například ponechání na přímém slunečním světle nebo v horkém autě může také vést k vypálení obrazovky.

Abyste se vyhnuli vypalování obrazovky, doporučujeme měnit obsah na obrazovce smartphonu, používat spořič obrazovky, snížit jas obrazovky a nevystavovat telefon vysokým teplotám. Někteří výrobci chytrých telefonů navíc používají techniky, jako je posun pixelů a automatické nastavení jasu, aby zabránili vypalování obrazovky nebo ho zmírnili.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *