Příliš velký zásah do soukromí? Na Messengeru nyní můžete kontrolovat zprávy svému dítěti

Messengeru
Autor fotografie: kropekk_pl / Zdroj fotografie: Pixabay

Na Messengeru je nyní dostupná nová funkce s názvem „rodičovská kontrola“. Díky ní budete moct svým dětem kontrolovat jejich chaty s ostatními. Nová funkce má sloužit k tomu, aby rodičům umožnila větší dohled nad internetovou aktivitou jejich potomků. Meta tuto funkci odhalila v nedávné zprávě s tím, že je to první várka nástrojů rodičovské kontroly. V průběhu roku plánuje zavést další funkce. V tuto chvíli je rodičovská kontrola dostupná pouze v Kanadě, USA a Velké Británii, ale v dalších měsících se rozšíří i na další trhy světa.

Rodiče teď mohou přes novou funkci kontrolovat strávený čas na obrazovce, nastavit limity času nebo blokovat nevhodné uživatele. Dále mohou nastavit to, kdo jejich dětem může posílat zprávy a kdo si může zobrazovat jejich příběhy. Pokud si dítě nějakým způsobem nastavení změní, tak to rodiče ihned upozorní.

Rodičovská kontrola funguje tak, že si rodič propojí svůj účet s jeho dítětem na Facebooku. Ten poté uvidí všechny konverzace včetně volání apod. Opatrovník si dále může nastavit různá upozornění třeba na to, když dítěti napíše někdo, koho neznají, nebo když bude mluvit o citlivých tématech.

Nové funkce rodičovské kontroly ve zkratce:

  • Sledování konverzací – rodiče mohou sledovat konverzace svých dětí na Messengeru.
  • Nastavení upozornění – rodiče upozorní to, když dítěti napíše někdo cizí apod.
  • Blokování kontaktů – rodiče můžou zablokovat účty, které se jim nebudou líbit.
  • Časové limity – rodiče mohou nastavit časový limit pro používání Messengeru.

Bohužel nová funkce může způsobit i mnoho problémů na trase rodič – dítě. Dítě bude mít pocit, že mu rodič nebude věřit. Dokonce z toho může mít i úzkosti, když bude vědět, že je neustále pod dohledem. Proto by si mělo dítě s rodičem před zavedením takové funkce rozhodně promluvit. Dělat to proti jeho vůli by mohlo znamenat velký problém do budoucna.

Rodičovské kontroly by mohly být užitečným nástrojem pro rodiče v případě, že by se správně používaly. Kdyby tomu tak nebylo, tak by to jen vztah mezi rodičem a dítětem zhoršilo, na což by měly obě strany myslet.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, about.fb.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *